IV Gdański Festiwal Tańca/Azja + Europa: Wiola Fiuk „Qveldriga”

Zdjęcie: IV Gdański Festiwal Tańca/Azja + Europa: Wiola Fiuk „Qveldriga”

Fot. Renata Dąbrowska.

Wersja do druku

Udostępnij

Wiola Fiuk: „Leszek powiedział mi: Masz dużo w myśleniu z postaci ,którą kreujesz: dwie ręce, dwie nogi i tą swoją nerwicę.Kazał wszystko wymyślać samej. Przemycił do głowy swoją myśl teatralną. Uplastycznił pobyt na scenie nie pozwalając mu być zbyt poważnym. Zachęcił do szukania innych niż taniec środków wyrazu i chyba się nie spodziewał jak szybko zostaną znalezione. (Pozwoliłam sobie na takie, które jak sądziłam, go ucieszą). Jak już mieliśmy o czym gadać – dobrze, że tylko my słyszeliśmy te rozmowy. J Dużo niewygodnych zadań improwizacyjnych, śmiechu, a w odwecie celowe pytania o rozbrajające go pierdoły. Nazywa mnie gówniarą i każe nią pozostać. Specyficznie mocno-pozytywne doświadczenie.”

Choreografia, wykonanie: Wiola Fiuk / współpraca artystyczna: Leszek Bzdyl / premiera: GFT 2012, Klub Żak / realizacja w ramach współpracy z Klubem Żak / 20 min.

Wioleta Fiuk – tancerka współczesna, zwyciężczyni III edycji You Can Dance, ukończyła trzymiesięczny kurs w Broadway Dance Center w Nowym Yorku (balet/modern). Brała indywidualne lekcje tańca klasycznego u Svetlany Basyrovej–Potargowich, Iwony Runowskiej, Dorit Koppel, Dariusza R. Hochmana i Andreya Silantieva oraz uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez Briana Freedmana, Jacka Łumińskiego, Thierry Vergera, Nadię Ira Kodiche, Irinę Nowakowską, Sheilę Barker, Tracie Stanfield, Brice Mousset, Ginger Cox. Tańczyła m.in. w „Kotach” Andrew Lloyd Webbera i „All that jazz between us”. Instruktorka tańca w Egurrola Dance Studio. Tańczyła w clipie promującym kandydaturę Gdańska do tytułu ESK 2016, przygotowała choreografię dla teledysku D4D. Członek kolektywy DzikiStyl Company, którego spektakl DZIECI INNEGO BOGA miał premierę na Gdańskim Festiwalu Tańca 2011. Tańczy w NIE-BOSKIEJ KOMEDII w reżyserii Adama Nalepy (Teatr Wybrzeże).

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:20

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close