IV Wrocławski Festiwal Ruchu CYRKULACJE: Zjednoczone Stany Tańca

Zdjęcie: IV Wrocławski Festiwal Ruchu CYRKULACJE: Zjednoczone Stany Tańca

Fot. z materiałów TT DF.

Wersja do druku

Udostępnij

IV edycji Wrocławskiego Festiwalu Ruchu „Cyrkulacje”, której patronuje hasło Zjednoczone Stany Tańca. Festiwal odbędzie się w dniach 27-30 września. CYRKULACJE, organizowane od 2010 roku, są jedną z kilku imprez poświęconych tańcowi współczesnemu i ruchowi we Wrocławiu i jedyną tej skali, która skupia się przede wszystkim na róznorodnych warsztatach praktycznych.

Rok 2012 to rozszerzenie oferty festiwalu – w marcu odbyła się jego wiosenna edycja “CYRKULACJE. Żywe Kultury Ruchu”, której organizatorem jest Stowarzyszenie Inicjatyw Twórczych ”MOMENTUM”, we wrześniu zapraszamy zaś na kolejną, jesienną edycję CYRKULACJE. Zjednoczone Stany Tańca Fundacji Teatr Nie-Taki. Formuła festiwalu CYRKULACJE. Zjednoczone Stany Tańca zakłada popularyzację szeroko pojętego ruchu, wymianę myśli i doświadczeń w sferze ruchu, umożliwiającą spotkanie i pobudzenie twórcze środowiska tanecznego oraz aktywne uczestnictwo wszystkich zainteresowanych tańcem współczesnym. Podczas wieloletniej pracy z ciałem organizatorzy CYRKULACJI mieli okazję przekonać się jak istotnym problemem w kulturze jest zagadnienie cielesności i związane z tematem ciała bariery. Próba ich przełamywania to wyzwanie dla festiwalu. Będzie to możliwe dzięki indywidualnej pracy uczestników, umożliwiającej wzrost świadomości własnego ciała oraz pracę w grupach, zakładającą akceptację i otwarcie się na otoczenie. Zajęcia w ramach festiwalu przydatne są zarówno w pracy scenicznej, jak również służą samorozwojowi.

Otwarte warsztaty w ramach IV edycji poprowadzą: Ditte Berkeley związana z Teatrem ZAR, Katarzyna Chmielewska, Dawid Lorenc, Ewa Ławreszczuk i Iwona Olszowska. Natomiast 4-dniowe ścieżki skierowane do stałej grupy uczestników oprócz Chmielewskiej, Berkeley i Olszowskiej także Anna Maria Krysiak. Wśród technik oprócz tańca współczesnego i pracy z głosem pojawią się świadomość ciała w oparciu o BMC® oraz Metoda Feldenkraisa. W ramach festiwalu odbędzie także cykl bezpłatnych warsztatów krytycznych zatytułowany Szkoła Widza Tańca oraz otwarty panel dyskusyjny Ciało tancerza/Tancerz cielesny. Ciało jako narzędzie sztuki czyli jedność ciała i myśli artysty.

Szczegółowe informacje i zapisy: http://zst.cyrkulacje.com/

Dorota Radwańska d.radwanska@zst.cyrkulacje.com tel. +48 697 456 246

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

WROCŁAW: Sala A – Instytut im. Jerzego Grotowskiego, ul. Na Grobli 30/32. Sala B – Instytut im. Jerzego Grotowskiego, ul. Na Grobli 30/32. Sala C – Akademia Ruchu, ul. ul. Ruska 47- 48A

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close