IX Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog – Wrocław: „Co po katastrofie?” – spotkanie wokół spektaklu „nicht schlafen” z Joanną Tokarską-Bakir i Alainem Platelem

Zdjęcie: IX Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog – Wrocław: „Co po katastrofie?” – spotkanie wokół spektaklu „nicht schlafen” z Joanną Tokarską-Bakir i Alainem Platelem

Na zdjęciu: Alain Platel i Frank Van Laecke. Fot. Luk Monsaert

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Dialog – Wrocław” odbędzie się spotkanie z antropolożką kultury Joanną Tokarską-Bakir i choreografem Alainem Platelem. Spotkanie będzie dotyczyło spektaklu nicht schlafen w choreografii Platela.

O spotkaniu:

nicht schlafen  to przejmująca wizja świata po katastrofie, w którym grupa złożona z ośmiu mężczyzn i jednej kobiety podejmuje próby odbudowania podstawowych relacji społecznych. W trakcie spotkania goście zastanawiać się będą nad tym, czy jesteśmy świadkami upadku świata, jaki znamy. Spróbują także odpowiedzieć na pytanie, jak może w najbliższych latach wyglądać nasze życie społeczne.

goście: Joanna Tokarska-Bakir, Alain Platel

prowadzenie: Tomasz Kireńczuk

język: polski, angielski

miejsce: kawiarnia/infopunkt Barbara

czas trwania: 90 minutes

Wstęp wolny

Alain Platel (1959) – belgijski choreograf i reżyser. W 1984 roku utworzył kolektyw twórczy les ballets C de la B, z którym zrealizował spektakle takie jak Vsprs, GardeniaBonjour Madame, Pina – Out of Context. Metodą pracy Platela jest wielomiesięczna improwizacja z tancerzami w otwartym procesie twórczym. Kolektyw tworzą tancerze podwójnie wykształceni: klasycznie i współcześnie. Platel jest laureatem wielu międzynarodowych nagród, m.in. Nowe Rzeczywistości Teatralne, Les Prix de la Danse.

Joanna Tokarska-Bakir (1958) – polska antropolożka kultury, stypendystka Fundacji Humboldta, Mellona, Davis Center for Historical Studies na Uniwersytecie w Princeton oraz Marie Curie przy Institute for Advanced Studies, Princeton. Laureatka wielu nagród, w tym Nagrody im. Jana Karskiego i Poli Nireńskiej oraz Nagrody im. księdza Stanisława Musiała. Autorka książek, m.in. Rzeczy mgliste  (2004), Legendy o krwi. Antropologia przesądu (2008). Pracuje w Instytucie Slawistyki PAN.

 

Strona festiwalu: http://dialogfestival.pl/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:00

Wrocław: kawiarnia Barbara, ul. Świdnicka 8B

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close