IX Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog – Wrocław: „Dokąd ten marsz?” – spotkanie wokół spektaklu „En avant, marche!” z Olgą Tokarczuk i Alainem Platelem

Zdjęcie: IX Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog – Wrocław: „Dokąd ten marsz?” – spotkanie wokół spektaklu „En avant, marche!” z Olgą Tokarczuk i Alainem Platelem

Na zdjęciu: Alain Platel i Frank Van Laecke. Fot. Luk Monsaert

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Dialog – Wrocław” odbędzie się spotkanie z Olgą Tokarczuk oraz Alainem Platelem. Spotkanie będzie dotyczyło spektaklu En avant, marche! w reżyserii Platela i Franka Van Laecke. Oprócz pisarki i choreografa wezmą w nim także udział tancerze les ballets c de la b.

 

O spotkaniu:

W En avant, marche! Alain Platel tworzy opowieść o odchodzeniu. Zastanawiając się nad tym, czy bycie z innymi ludźmi może uczynić śmierć mniej tragiczną, zadaje pytanie o sens i znaczenie wspólnoty. W trakcie spotkania „Dokąd ten marsz?” goście zastanawiać się będą nad tym, czy myślenie wspólnotowe ma szansę przetrwać w coraz bardziej podzielonym współczesnym społeczeństwie.

goście: Olga Tokarczuk, Alain Platel

prowadzenie: Tomasz Kireńczuk

język: polski i angielski

miejsce: kawiarnia/infopunkt Barbara

czas trwania: 90 minut

Wstęp bezpłatny

Alain Platel (1959) – belgijski choreograf i reżyser. W 1984 roku utworzył kolektyw twórczy les ballets C de la B, z którym zrealizował spektakle takie jak VsprGardeniaBonjour MadamePina – Out of Context. Metodą pracy Platela jest wielomiesięczna improwizacja z tancerzami w otwartym procesie twórczym. Kolektyw tworzą tancerze podwójnie wykształceni: klasycznie i współcześnie. Platel jest laureatem wielu międzynarodowych nagród, m.in. Nowe Rzeczywistości Teatralne, Les Prix de la Danse.

Olga Tokarczuk (1962) – wybitna polska powieściopisarka i eseistka. Autorka kilkunastu książek, m.in. E. E., Prawiek i inne czasy, Dom dzienny, dom nocny, Bieguni, Księgi Jakubowe. Dwukrotna laureatka Nagrody Literackiej Nike (2008 i 2015). Ceniona przez krytykę, uwielbiana przez czytelników. Jej powieści są tłumaczone na wiele języków i wydawane od Hiszpanii po Chiny.

 

Strona festiwalu: http://dialogfestival.pl/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:00

Wrocław: kawiarnia Barbara, ul. Świdnicka 8B

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close