IX Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog – Wrocław: „Kto ty jesteś?” – spotkanie wokół spektaklu „MDLSX” z Kazimierą Szczuką, Enrico Casagrandem i Silvią Calderoni

Zdjęcie: IX Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog – Wrocław: „Kto ty jesteś?” – spotkanie wokół spektaklu „MDLSX” z Kazimierą Szczuką, Enrico Casagrandem i Silvią Calderoni

Na zdjęciu Silvia Calderoni w spektaklu "MDLSX", fot. materiały 9. MFT Dialog_Wrocław

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Dialog – Wrocław” odbędzie się spotkanie z choreografem Enrico Casagrandem, tancerką Silvią Calderoni i krytyczką literatury Kazimierą Szczuką. Spotkanie będzie dotyczyło spektaklu MDLSX włoskiego kolektywu Motus.

O spotkaniu:

MDLSX artyści włoskiego kolektywu Motus zwracają uwagę na to, jak trudno jest walczyć o wolność osobistą w świecie zdominowanym przez binarny porządek. W trakcie spotkania goście spróbują odpowiedzieć na pytanie, skąd się bierze potrzeba.

goście: Kazimiera Szczuka, Enrico Casagrande, Silvia Calderoni
prowadzący: Tomasz Kireńczuk

język: polski i angielski

miejsce: Teatr Polski, Scena na Świebodzkim

czas trwania: 90 minut

Wstęp bezpłatny.

Motus – włoski kolektyw performatywny założony w 1991 roku przez Enrico Casagrande i Danielę Nicolò w Rimini pod nazwą Opere dell’ Ingegno. Pod obecną nazwą funkcjonuje od 1992 roku. Przedstawienia i performanse reżyserowane i napisane przez Casagrande i Nicolo, bazują często na prywatnych doświadczeniach twórców. W swoich spektaklach poruszają zagadnienia i tematy tabu, często powracają do tematu gender. W swoich wcześniejszych pracach odnosili się między innymi do twórczości Piera Paola Pasoliniego oraz Rainera Wernera Fassbindera. Ich przedstawienia pokazywane były na najważniejszych festiwalach teatralnych na całym świecie.

Kazimiera Szczuka (1966) – kryczyka literacka, historyczka literatury, nauczycielka akademicka, dziennikarka, działaczka femnistyczna. Prowadziła programy telewizyjne m.in. Dobre Książki, Pegaz, Najsłabsze Ogniwo. Autorka książek Janion. Transe – traumy – transgresje. 1Janion. Transe – traumy – transgresje. 2 (razem z Marią Janion, 2012), Duża książka o aborcji (razem z Katarzyną Bratkowską, 2011), Milczenie owieczek. Rzecz o aborcji (2004) oraz Kopciuszek, Frankenstein i inne (2001).

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 21:30

Wrocław: Teatr Polski - Scena na Świebodzkim, plac Orląt Lwowskich 20c

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close