IX Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog – Wrocław: Motus „MDLSX”

Zdjęcie: IX Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog – Wrocław: Motus „MDLSX”

Fot. Diane Ilariascarpa

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Dialog – Wrocław” publiczność będzie mogła zobaczyć MDLSX – spektakl włoskiego kolektywu Motus w reżyserii Enrico Calderoniego i Danieli Nicolò.

MDLSX to one-woman-show w wykonaniu Silvii Calderoni, który opiera się o prywatne doświadczenia performerki. „Jesteś dziewczynką czy chłopcem?” – to pytanie nieustannie krąży w przedstawieniu i staje się metaforą przymusu wyboru, z którego nadal trudno się wyzwolić. W świecie rządzonym przez binarne podziały wolność w decydowaniu o własnej tożsamości, seksualności i samostanowieniu jest bardzo ograniczona. Silvia Calderoni i jej bohaterka spoglądają na mitologię grecką i teorię queer i pytają: czy mogę być po prostu sobą, nie dokonując wyboru między jedną a drugą płcią? Czy mogę po prostu być? MDLSX to mocny głos w dyskusji o wolności i prawie do stanowienia o własnej tożsamości i seksualności. Siła wypowiedzi Calderoni bierze się również z autoreferencyjności spektaklu, który, jak zaznacza artystka, „nie jest jednak dla mnie formą terapii. Nie lubię teatru terapeutycznego. MDLSX jest bardziej jak impreza, każdej nocy. To zbiorczy coming out dla publiczności i dla mnie”.


występuje: Silvia Calderoni

reżyseria: Enrico Casagrande, Daniela Nicolò

dramaturgia: Daniela Nicolò, Silvia Calderoni

dźwięk: Enrico Casagrande we współpracy z: Paolo Panella, Damiano Bagli

światła i wideo: Alessio Spirli

producenci: Elisa Bartolucci, Valentina Zangari

dystrybucja zagraniczna: Lisa Gilardino

produkcja: Motus 2015 we współpracy z: La Villette – Résidence d’artistes 2015 Paris, Create to Connect (EU project) Bunker/ Mladi Levi Festival Ljubljana, Santarcangelo 2015 Festival Internazionale del Teatro in Piazza, L’arboreto – Teatro Dimora di Mondaino, MARCHE

przy wsparciu: MiBACT, Regione Emilia Romagna

premiera: 11 lipca 2015

Motus – włoski kolektyw performatywny założony w 1991 roku przez Enrico Casagrande i Danielę Nicolò w Rimini pod nazwą Opere dell’ Ingegno. Pod obecną nazwą funkcjonuje od 1992 roku. Przedstawienia i performanse reżyserowane i napisane przez Casagrande i Nicolo, bazują często na prywatnych doświadczeniach twórców. W swoich spektaklach poruszają zagadnienia i tematy tabu, często powracają do tematu gender. W swoich wcześniejszych pracach odnosili się między innymi do twórczości Piera Paola Pasoliniego oraz Rainera Wernera Fassbindera. Ich przedstawienia pokazywane były na najważniejszych festiwalach teatralnych na całym świecie.

Czas trwania: 80 minut bez przerwy

Po spektaklu 18 października spotkanie artystów z publicznością (Teatr Polski, Scena na Świebodzkim, godz. 21:30)

więcej informacji tutaj.

Bilety w cenie 50 zł (normalny) i 35 zł (ulgowy) do nabycia na stronie festiwalu dialogfestival.pl

lub przed spektaklem w Biurze Festiwalowym:

ul. Świdnicka 8 B

50-067 Wrocław

 

Strona festiwalu: http://dialogfestival.pl/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:30

Wrocław: Teatr Polski, Scena na Świebodzkim, plac Orląt Lwowskich 20c

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close