IX Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog – Wrocław: „Out & In C de la B” – warsztaty taneczne z Quan Bui Ngoc

Zdjęcie: IX Międzynarodowy Festiwal Teatralny Dialog – Wrocław: „Out & In C de la B” – warsztaty taneczne z Quan Bui Ngoc

Na zdjęciu: Alain Platel „nicht schlafen”. Fot. Chris Van der Burght.

Wersja do druku

Udostępnij

Alain Platel to jeden z najwybitniejszych współczesnych choreografów. Spektakle, które stworzył z założonym przez siebie zespołem les ballets C de la B zrewolucjonizowały światowy teatr tańca i nadal są punktem odniesienia dla tego, co się w nim dzieje. Dzięki obecności reżysera na IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog – Wrocław tancerze będą mieli okazję z bliska przyjrzeć się metodzie twórczej belgijskiego choreografa.

Dwudniowe zajęcia, oparte na improwizacjach i ćwiczeniach inspirowanych scenami z przedstawień Alaina Platela, prowadzone będą przez Quan Bui Ngoca. Uczestnicy zapoznają się z technikami tworzenia spektakli les ballets C de la B i będą mieli okazję rozwijać swoje indywidualne umiejętności taneczne. Warsztaty składać się będą z czterech dwugodzinnych sesji praktycznych. Uczestnicy spotkają się również z Alainem Platelem, który opowie o tym, jak tworzy swoje spektakle i w jaki sposób współpracuje z tancerzami.

Bezpłatne warsztaty przeznaczone są dla profesjonalistów i półprofesjonalistów posiadających doświadczenie i edukację w zakresie tańca. Maksymalna liczba uczestników: 20 osób. Aby wziąć w nich udział, należy do 30 września wypełnić formularz: TUTAJ. Informacje o zakwalifikowaniu się podane zostaną drogą mailową do 6 października.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Festiwal Dialog – Wrocław nie pokrywa kosztów podróży i noclegów we Wrocławiu.

W razie pytań i wątpliwości organizatorzy proszą o kontakt pod adresem mailowym: info@dialogfestival.pl

Program warsztatów:

17 października
10.00-12.00 – I sesja (prowadzenie: Quan Bui Ngoc)
14.00-16.00 – II sesja (prowadzenie: Quan Bui Ngoc)

18 października
10.00-12.00 – III sesja (prowadzenie: Quan Bui Ngoc)
14.00-16.00 – IV sesja (prowadzenie: Quan Bui Ngoc)
16.30-17.30 – spotkanie z Alainem Platelem

ZAPISY: TUTAJ

Wydarzenie towarzyszące  edycji IX edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Dialog-Wrocław.

O spektaklach Alaina Platela na fesiwalu:

En avant, marche!

nicht schlafen

Strona festiwalu:  http://dialogfestival.pl/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Wrocław: Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna im. L. Solskiego w Krakowie Filia we Wrocławiu, Sala Czarna, ul. Braniborska 59.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close