„Janusz Subicz – rozmowy z tancerzem” – spotkanie

Zdjęcie: „Janusz Subicz – rozmowy z tancerzem” – spotkanie

Dom wariatów

Wersja do druku

Udostępnij

Instytut Muzyki i Tańca oraz Teatr Polski w Warszawie zapraszają na spotkanie z Januszem Subiczem, które poprowadzi wicedyrektor IMiT, Joanna Szymajda.

 

Janusz Subicz – tancerz, aktor, choreograf, pedagog. Absolwent warszawskiej Szkoły Baletowej, na początku kariery związany z Teatrem Wielkim w Warszawie. Później tańczył  w międzynarodowych zespołach tańca, takich jak: L´Opéra de Marseille, Ballett Théâtre Contemporaine d´ Angers, Nurkil Dance Company, Felix Blaska Dance Company. W latach 1979-1994 należał do zespołu Tanztheater Wuppertal Pina Bausch. Wystąpił w najsłynniejszych spektaklach grupy, uznawanych za flagowe przykłady estetyki teatru tańca: Sinobrody – Słuchając muzyki z opery „Zamek Księcia Sinobrodego” Béli Bartóka, czy Goździki (Nelken), a także pracach zespołu z wcześniejszego okresu. Od roku 1994 działa niezależnie jako pedagog, prowadząc warsztaty i współpracując z teatrami. Jest założycielem Centrum Pracy Twórczej w Jagniątkowie, koło Jeleniej Góry.

 

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

WARSZAWA: Teatr Polski, ul. Karasia 2, Scena Kameralna (wejście od ulicy Sewerynów).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close