Jelenia Góra/Festiwal Muzyki Teatralnej: Teatr Cinema „Rewia Ognia” – praca w procesie

Zdjęcie: Jelenia Góra/Festiwal Muzyki Teatralnej: Teatr Cinema „Rewia Ognia” – praca w procesie

Na zdjęciu: Elżbieta Stefańska, Romana Agnel oraz tancerze Cracovia Danza.Fot. Ilja Van de Pavert.

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr Cinema z Michałowic zaprasza do Jeleniej Góry na pokaz pracy w procesie, który odbędzie się w ramach X Festiwalu Muzyki Teatralnej. Założony w 1992 roku przez plastyków i aktorów zespół jest jednym z najbardziej oryginalnych i cenionych polskich teatrów poszukujących, nawiązujących do tradycji polskiej i europejskiej awangardy teatralnej (m.in. do twórczości Tadeusza Kantora). Zespół występował  na wielu festiwalach  m.in. w Niemczech, Szwajcarii i w Izraelu. Premiera spektaklu Rewia Ognia, który w ramach work-in progress zostanie pokazany w Jeleniej Góze, odbędzie się w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie podczas XXI Międzynarodowych Spotkań Sztuki Akcji ROZDROŻE. Autorem, reżyserem i scenografem przedstawienia jest Zbigniew Szumski. Spektakl jest inspirowany prozą poetycką Edmonda Jabesa. Ukazuje  miłość dwojga młodych ludzi w kontekście holocaustu. Przestawienie operuje głównie ruchem i narracją wizualną.

Rewia Ognia (praca w procesie)
Scenariusz, reżyseria, scenografia: Zbigniew Szumski
Występują: Małgorzata Walas – Antoniello, Izabela Terek – Jopkiewicz, Anna Krych, Tadeusz Rybicki, Irad Mazliah

Projekt współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Miasta Piechowice.

Program festiwalu: www.festiwalmuzykiteatralnej.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Jelenia Góra: Miejski Dom Kultury Muflon w Sobieszowie, ul. Cieplicka 172

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close