Jelenia Góra/XLIV Jeleniogórskie Spotkania Teatralne: Teatr Cinema i Irad Mazliah „Upadek przyszłości”

Zdjęcie: Jelenia Góra/XLIV Jeleniogórskie Spotkania Teatralne: Teatr Cinema i Irad Mazliah „Upadek przyszłości”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Dance Department Wroclove to efekt współpracy Irada Mazliaha i Magdaleny Górnickiej, który powstał na potrzeby produkcji spektaklu Upadek Przyszłości. Jako performer w spektaklu występuje Irad Mazliah, tancerz i choreograf izraelskiego pochodzenia. Do procesu kreacji zaprosił reżysera i choreografa Zbigniewa Szumskiego, z którym wspólnie przygotował swoją pracę solową. W spektaklu artysta zabiera widzów w  podróż będącą opowieścią o indywidualności – delikatnej postaci w starciu z agresywną siłą. Przedstawienie opiera się na intensywnej fizyczności tancerza. Choć zaczyna się powoli, po chwili widownia orientuje się, że solista zabierze ją, gdzie będzie chciał. Zagłębiając się w świat tancerza, zapoznajemy się z aspektami rzeczywistości, które wcześniej były niedostępne. Publiczność zapraszana jest do aktywnego współtworzenia nowych rozdziałów i doświadczeń w podróży artysty.

Kreacja: Irad Mazliah i Zbigniew Szumski (Teatr Cinema)
Produkcja: Teatr Cinema, Magdalena Górnicka, Irad Mazliah
Video: Jacek Złoczkowski
Kostiumy: Sylwester Krupiński
Koordynacja projektu: Magdalena Górnicka
Performer: Irad Mazliah

Irad Mazaliah: izaraelski choreograf i performer. Decyzdję o byciu profesjonalnym tancerzem podjął w wieku 25 lat. Od tego czasu pracował z wieloma choreografami i grupami takimi jak: Emanuel Gat, Yossi Berg and Oded Graf, Niv Scheinfeld and Oren laor, Anat Danieli i innymi. Jego autorskie prace prezentowane były na wielu festiwalach i podczas innych wydarzeń artystycznych, od scen teatralnych, poprzez muzea, aż po zakątki miast i wielu publicznych przestrzeni. Studiował na Akademii Sztuk Pięnych w Tel Awiwie. Założył i prowadził szkołę tańca w Hajfie oraz był dyrektorem artystycznym Intimadance Festival Tel Aviv Israel. Stypendysta Amerykańsko- Izraelskiej Fundacji Kultury. W 2010 zainteresował się życiem artystycznym w Polsce. Zainteresowanie to zaowocowało w 2013 roku stypendium artystycznym przyznanym przez Instytut Adama Mickiewicza. Wtedy postanowił przeprowadzić się do naszego kraju. Od tego czasu tworzył dla Teatru Tańca Zawirowania, w Warszawie (Navigation Song BD303), Acro Dance Company w  Toruń (Jak robi koń) oraz dla wielu amatorskich ośrodków tańca. Jako aktor i performer współpracował również z komuną//warszawa i Teatrem Cinema.

Zbigniew Szumski urodził się w 1956 roku w Sopocie, studiował na wydziale malarstwa i grafiki w PWSSP w Gdańsku, dyplom u prof. Jerzego Krechowicza w 1983 roku. Zajmuje się rysunkiem, grafiką, scenografią i reżyserią teatralną. Jest współzałożycielem i reżyserem wszystkich przedstawień Teatru Cinema, który działa od 1992 roku. Jako reżyser i scenograf współpracuje również z teatrami w Meksyku, Izraelu, Japonii, Francji i Niemczech. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pomysłodawca i dyrektor Festiwalu Muzyki Teatralnej odbywającego się w Jeleniej Górze od 2005 roku. Laureat nagrody Niezależnej Fundacji Popierania Kultury Polskiej im. Jerzego Bonieckiego. Mieszka w Michałowicach (Karkonosze).

www.teatrcinema.pl

www.festiwalmuzykiteatralnej.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Jelenia Góra: Teatr im. C.K. Norwida, aleja Wojska Polskiego 38

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close