Józefów/k. Warszawy: Alicja Miszczor „Rzeki tańca, rzeki ruchu”

Zdjęcie: Józefów/k. Warszawy: Alicja Miszczor „Rzeki tańca, rzeki ruchu”

Fot. Krzysztof Fabjański.

Wersja do druku

Udostępnij

Alicja Miszczor zaprasza na warsztaty improwizacji w tańcu i teatru w ruchu, które odbędą się w Józefowie pod Warszawą. Warsztat przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących, jak i tych z doświadczeniem. Warsztat w godzinach: 17.00-20.00. Koszt: 220 zł.

Termin zapisów: 25 listopada 2015 roku.

Zgłoszenia: pracownia.manualna@gmail.com, tel. 504 779 391.

Opis warsztatu, podstawowe zagadnienia:
– jakości ruchowe, rozmiar, tempo, dynamika, poziom, siła, prędkość, pauza, impuls, a także forma i przepływ (kształt i jego wypełnienie);

– język ruchu i symbolika ciała (metoda Detlefa Kapperta, trening tańca połączony z ekspresją artystyczną i różnorakimi formami rozwoju poprzez pracę z ciałem);
– wyrażanie emocji i stanów emocjonalnych w geście, ruchu, tańcu;
– świadomość ciała oraz uaktywnianie fizyczności;
– skóra, jako nauczyciel ruchu (nauka jakości ruchowych poprzez zmysł dotyku);
– ruch autentyczny (intuicyjny, wypływający z autentycznego stanu poruszającego się);
– zmysły jako kotwica dla obecności w ruchu;
– rysunek intuicyjny (uzewnętrznienie wewnętrznego obrazu);
– medytacja w ruchu

Metody pracy z ciałem są kompilacją wyżej wymienionych metod oraz autorskich metod instruktorki.

Prowadząca o warsztacie:
Na tych warsztatach improwizacja w tańcu skupia się bardziej na fizyczności tancerza i uruchomieniu tańczącego ciała w przestrzeni poprzez wewnętrzne obrazy. Teatr ruchu odnosi się bardziej do transformacji m.in.wewnętrznej intencji poruszającego się na ruch. Obie metody nieustannie przeplatają się i uzupełniają wzajemnie. Nie sposób ich rozdzielić. Na warsztacie damy ciału dojść do ,,głosu”. Spróbujemy uwolnić nasze wewnętrzne Rzeki ruchu, aby mogły bez przeszkód płynąć, zabierając ze sobą w tę podróż: ciało, emocje, nastrój, intelekt, duchowość. Będziemy czerpać inspirację z tego, co jest i obserwować to, co jest , aby to, co dostrzeżemy, mogło ulec przekształceniu. Pierwszego dnia zestroimy ciało z umysłem. Oswoimy się z ,,językiem ruchu”. Jest to także czas dla mnie, aby rozpoznać potrzeby grupy. W drugim dniu warsztatu będziemy pracować z tematami, które intuicyjnie zaproponuje grupa.

Alicja Miszczor, ur. w 1982 roku aktorka ruchu, aktywna instruktorka techniki tańca współczesnego, a także improwizacji w tańcu i teatru ruchu w Krakowie. Pracuje również z seniorami. Była stypendystką Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu. Jest dyplomowaną instruktorką Improwizacji Ruchu i Symboliki Ciała ( Instytut Dynamiki Tańca i Ruchu/ Essen/ r. Detlef Kappert) [kurs choreoterapii]. Jest absolwentką PPSKAK w Kaliszu na kierunku taniec współczesny. Od 2008 roku tancerka w EST u Iwony Olszowskiej. Od 2014 współpracuje z teatrem Barakah w Krakowie (OBSZAR TAŃCA), gdzie tańczyła w wielu spektaklach i tworzyła własne. Współtworzy projekty z zakresu video dance. Zanim zaczęła tańczyć zajmowała się sztukami plastycznymi.

Linki video:
https://www.youtube.com/watch?v=nUnle8Ix7y0
https://vimeo.com/75690716
https://vimeo.com/75701821
https://www.youtube.com/watch?v=zDD4ELz2ZDY
https://vimeo.com/8064700

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:00

Józefów/k. Warszawy: Pracownia Manualna, ul. Górna 18

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close