Józefów/MOK/”Wieczór z teatrem tańca francuskiego choreografa Thierry’ego Vergera”: „Wbijamy na balet”, „Face Wind”, „SACRƎ”

Zdjęcie: Józefów/MOK/”Wieczór z teatrem tańca francuskiego choreografa Thierry’ego Vergera”: „Wbijamy na balet”, „Face Wind”, „SACRƎ”

Wersja do druku

Udostępnij

Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie zaprasza na wieczór spektakli francuskiego choreografa Thierry’ego Vergera. Widzowie będą mieli okazję zobaczyć trzy spektakle: Wbijamy na balet, Face Wind i SACRƎ.

Wbijamy na balet to duet taneczny ojca z córką, opowiadający o osobistych relacjach. Spektakl premierę miał w 2018 roku.

Choreografia: Thierry Verger

Wykonanie: Isabelle Klajda, Marek Klajda

Muzyka: Maciej Dutka

Jak chcę, to mogę!

Pojeździć na koniu, polatać samolotem, być aniołem.

Nauczyć się wszystkiego mogę. Albo nie.

Na górę razem, zobaczyć największe drzewo.

Czym lecimy tym razem: śledziem, czy wielorybem?

No weź się tato…

Jak byłem w twoim wieku nie rób tego kiedyś zrozumiesz wyłącz ten telefon!

Wbijamy na balet!

Co za obciach…

Isabelle Klajda

Rocznik 2001. Tańczyć zaczęła od razu. Zaczęła od wolnych improwizacji, jak tylko nauczyła się chodzić. Potem tata woził ją przez ładnych parę lat na disco i balet. Na dłużej zajęła się tańcem współczesnym – modern, jazz; tańczyła w zespole Reliese. W ostatnich latach związała się Modal Underground, współpracując obecnie z Thierrym Vergerem.

Marek Klajda

Na co dzień przedsiębiorca i Konsul Honorowy Republiki Mauritiusu, ale jego największa pasja to ruch. Od ponad 30 lat trenuje oraz uczy wushu i qigong. Dwukrotny mistrz Polski wushu. Uprawia skoki spadochronowe. Nieustannie woził swoje córki na tańce. W końcu się tym znudził i pewnego razu po prostu dołączył na zajęcia.  I tak już zostało. Zajmuję się kontakt improwizacją oraz techniką Modal Underground.

Face Wind w wykonaniu Alexandry Poupin i Thierrego Vergera to piękna historia siły człowieka i relacji międzyludzkich – razem, czy pod wiatr.

SACRƎ

Choreografia:
Thierry Verger
Wykonanie:
Marek Klajda
Muzyka:
Place of the Gods, Estas Tonne
Trailer

Dotykam świadomością mojego ciała.
Wchodzę w chwilę, wypełniam, przemieszczam, podążam.
Opowiadać, tworzyć obrazy, nieskończone możliwości.
Dobrze mieć ciało! 
(Nie)doskonałe, niepowtarzalne, (nie)kochane, zbuntowane.
(Nie)uważne, (nie)ograniczone, materialne, (nie)święte.
„Moje ciało”. Kim jestem?

Thierry Verger

Francuski tancerz, edukator, choreograf. Twórca stylu Modal Underground. W swojej pracy Thierry opiera się na stworzonej przez siebie, oryginalnej i eklektycznej technice tanecznej. Czerpie z doświadczeń mistrzów tańca z przeszłości i teraźniejszości, ze sztuk walki i tańca rytualnego. Modal Underground to pomost pomiędzy średniowieczną fantazją a współczesną rzeczywistością. Ten sposób tworzenia choreografii łączy przeciwieństwa: klasyczne linie i barokowe krzywe, zmysłowość i nieokiełznanie. Współpracuje z wieloma znanymi szkołami i teatrami tańca w Europie. Na stałe mieszka, tworzy i uczy w Paryżu.

Cena biletu: 20 zł normalny, dla młodzieży i studentów: 10 zł

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Józefów: Miejski Ośrodek Kultury, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close