Justyna Jasłowska, November – premiera w Gdańsku i w Lublinie

Zdjęcie: Justyna Jasłowska, November – premiera w Gdańsku i w Lublinie

Wersja do druku

Udostępnij

Trzeba spłacać dług z tego tajemnego depozytu cudownych chwil                                                                                                   Virginia Woolf

Zależność między czasem a poczuciem szczęścia. Co sprawia, że pewnego dnia, niespodziewanie spotykamy miłość? Czy to nagroda, a może efekt celowo lub nieświadomie podjętej drogi? W jednej chwili również tracimy ją i zgadzamy się na tę utratę, nieświadomi, że może już nigdy nas nie spotkać. Czy istnieje moment, od którego zaczyna się druga część naszej historii? Czy istnieje decydującą, jedyna chwila wyboru, a nie dostrzegając jej tracimy możliwość powrotu? Czy istnieje druga szansa?

Czas jako coś nieubłaganego, jako imperatyw niszczący piękne chwile. Powoduje, że stajemy się coraz bardziej nudni, skłonni do kompromisów, pozbawia nas znamion młodości. Czas jako przeszłość – tętniące życie, spełnienie marzeń, pragnień szaleństw. Czas jako „zabójca” tego wszystkiego. Czas jako przyszłość-  lęk przed  starością mentalną, że szanse na to, co można było zrobić w życiu minęły i nie pojawią się ponownie. Stąd refleksje, pytania o to, czy dokonane wybory były słuszne. Jednoczesna ucieczka od prawdziwej, szalenie nieznośnej odpowiedzi. Poruszane w spektaklu tematy są uniwersalne.

Wykonywane na żywo utwory stanowią tło dźwiękowe i swoistą linię narracyjną spektaklu. Raper-performer z własnej perspektywy, przez pryzmat swojej wrażliwości, światopoglądu i wyobraźni, czyni komentarz, refleksję wobec stawianych pytań.

Ekspresja i wyraz taneczny bliższe są stanowi pustki, ciszy „ po”, niż żywym emocjom towarzyszącym uświadomieniu sytuacji granicznej.

Reżyseria, choreografia, taniec : Justyna Jasłowska

Koncepcja przestrzeni, światła: Justyna Jasłowska

Konsultacja artystyczna : Wojciech Mochniej

Utwory na żywo, teksty : Tomasz Dymek (Dolar)

Współpraca audio/światła : Maciek Połynko

Muzyka : Mogwai, Jneiro Jarel

Grafika : Marta Zgierska, Maciej Rukasz (Agencja Blow Up)

Produkcja : Gdański Klub Żak, Międzynarodowy Festiwal Konfrontacje Teatralne i Maat Festival

Premiera: 16 października 2011, Klub Żak, Gdańsk i 19 pażdziernika Lublin

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Klub ŻAK w Gdańsku, ul. Grunwaldzka 195/197

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close