Kae Ishimoto, Transformed girl (Przeobrażona), chor. Yukio Waguri – w ramach 2. Festiwal Tańca Butoh i Sztuk Performatywnych w Krakowie

Zdjęcie: Kae Ishimoto, Transformed girl (Przeobrażona), chor. Yukio Waguri – w ramach  2. Festiwal Tańca Butoh i Sztuk Performatywnych w Krakowie

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl został zbudowany w oparciu o system notacji tańca zwany butō-fu, opracowany przez Tatsumiego Hijikatę, twórcę podwalin butoh. Metamorfoza była jedną z kluczowych cech jego stylu. Kae Ishimoto podlega na scenie ciągłym przemianom: z dziewczynki staje się starą kobietą, z potwora – aniołem, z bestii zmienia się w lalkę. Nieokreślona istota, której natura nie może zostać rozpoznana, wymyka się widzom, kwestionując ideę tożsamości.

taniec: Kae Ishimoto

choreografia: Yukio Waguri

przy współudziale: Wangnin Bunmei

Kae Ishimoto pochodzi z rodziny tancerzy specjalizujących się w tradycyjnym tańcu japońskim, sama wybrała jednak studia w klasie jazzu, tańca nowoczesnego i współczesnego. W 2002 roku rozpoczęła współpracę z uznanym tancerzem butoh Yukio Wagurim, a w 2003 dołączyła do cieszącego się sławą zespołu tańca współczesnego Co. Yamada Un. W następnym roku wraz z ośmioma muzykami założyła grupę muzyczno-taneczną Wangnin Bunmei (Cywilizacja Głupców). Czerpiąc z tak różnorodnych doświadczeń, stworzyła oryginalny własny styl, będący syntezą różnych elementów i tradycji tanecznych. Wschodnią koncepcję ciała łączy artystka z ponadgraniczną wrażliwością, co pozwala na wyrażanie i eksplorowanie idei zarówno konkretnych, jak i uniwersalnych.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Mangghaw Krakowie, ul. M. Konopnickiej 26

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close