Kalisz: „Powrót (do) przyszłości” – prezentacja publikacji

Zdjęcie: Kalisz: „Powrót (do) przyszłości” – prezentacja publikacji

Fot. Krzysztof Mystkowski.

Wersja do druku

Udostępnij

Galeria im. Jana Tarasina w Kaliszu zaprasza na prezentację publikacji podsumowującej projekt Powrót (do) przyszłości. Spotkanie poprowadzą redaktorzy książki: Mateusz Szymanówka i Katarzyna Koślacz. Wstęp wolny.

Powrót (do) przyszłości to program performatywny, który realizowany był od kwietnia do października 2016 roku w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu. Projekt złożony był z czterech odsłon podczas których każdorazowo prezentowane były dwie prace polskich choreografów młodego pokolenia, a następnie zapraszaliśmy ich do dyskusji z przedstawicielami sceny sztuk wizualnych.

W ramach Powrotu (do) przyszłości publiczność miała okazję zobaczyć prace autorstwa: Aleksa Baczyńskiego-Jenkinsa, Przemka Kamińskiego, Ani Nowak, Magdaleny Ptasznik, Agaty Siniarskiej, Kasi Wolińskiej, Marty Ziółek oraz Marii Zimpel. W debatach po pokazach udział wzięli: Janusz Bałdyga, Izabella Gustowska, Małgorzata Kaźmierczak, Magdalena Kownacka, Przemysław Kwiek, Józef Robakowski, Agnieszka Sosnowska i Ewa Tatar.

Wybrane performansy choreograficzne stały się punktem wyjścia do szerszej dyskusji o praktykach performatywnych w kontekście sztuk wizualnych i sztuk performatywnych. Chodziło z jednej strony o rozmowę o przeszłości (albo przeszłościach) światowego i polskiego performansu, z drugiej – o przyjrzenie się konkretnym działaniom na współczesnym polu performatwnym. Wydawnictwo Powrót (do) przyszłości to próba zebrania pytań towarzyszących spotkaniom w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina i udzielenia odpowiedzi na niektóre z nich.

Publikacja w wersji elektronicznej dostępna jest na portalu issuu:

https://issuu.com/tarasin/docs/powrotdoprzyszlosci

Kurator projektu: Mateusz Szymanówka

Projekt został zrealizowany ze środków finansowych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Miasta Kalisza.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Kalisz: Galeria Sztuki im. Jana Tarasina, pl. Św. Józefa 5.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close