Katowice / 28. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part: Monika Wachowicz, Jarosław Fret „Szeol | שאול”– seans teatralny

Zdjęcie: Katowice / 28. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part: Monika Wachowicz, Jarosław Fret „Szeol | שאול”– seans teatralny

Monika Wachowicz, Jarosław Fret „Szeol | שאול”. Fot. Joanna Nowicka

W ramach 28. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part w Katowicach Teatr A Part zaprasza na seans teatralny autorstwa Moniki Wachowicz i Jarosława Freta pt. Szeol | שאול.

Wersja do druku

Udostępnij

Szeol to teatralny seans, a równocześnie na wskroś współczesna lamentacja dla umarłych i nieumarłych, urodzonych i nieurodzonych. To zstępowanie po cienkiej linii oddechu, głosu, dźwięku na samo dno ciszy, która jak mityczny Szeol zakrywa, zamyka, stając się zasłoną, przez którą nie może przebić się żadne uczucie, żaden obraz. Jedyną siłą, która może uratować zstępujących do Szeolu, jest Miłość. Zstępowaniu towarzyszy muzyka, a raczej jej niezwykła gęstość – jakby ciała były tylko dźwiękiem czy też instrumentem i zarazem ścieżką w głąb, bez dna.

Szeol to opowieść o pragnieniu i gotowości do życia pełnego i rozwibrowanego jak oddychanie ogniem.

Projekt Szeol powstał z inspiracji i fascynacji III symfonią zwaną Symfonią pieśni żałosnych Henryka Góreckiego. Rozbrzmiewa w nim też Kwartet na koniec czasu Oliviera Messiaena oraz Miserrere Gregorgia Allegriego.

Realizatorzy:

Reżyseria: Jarosław Fret
Scenariusz: Monika Wachowicz i Jarosław Fret
Ruch sceniczny, kostiumy, teksty i wykonanie: Monika Wachowicz
Opracowanie muzyczne: Marcin Cozer Markiewicz
Produkcja: Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Teatrogranty 2021, Katowice Miasto Ogrodów
Premiera: 3 grudnia 2021, Instytut Grotowskiego (Wrocław), 8 grudnia 2021, Teatr Śląski (Katowice)
Czas trwania: ok. 60 min

***

Więcej informacji: link

Monika Wachowicz, Jarosław Fret „Szeol | שאול” Fot. Joanna Nowicka

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Katowice: Katowice Miasto Ogrodów, sala koncertowa, pl. Sejmu Śląskiego 2

godz. 18:00

Katowice: Katowice Miasto Ogrodów, sala koncertowa, pl. Sejmu Śląskiego 2

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close