Katowice: Bicie Rekordu Guinnessa w tańczeniu poloneza z Baletem Dworskim Cracovia Danza

Zdjęcie: Katowice: Bicie Rekordu Guinnessa w tańczeniu poloneza z Baletem Dworskim Cracovia Danza

Balet Dworski Cracovia Danza. Fotografia: Ilja van de Pavert

Balet Dworski Cracovia Danza weźmie udział w biciu Rekordu Guinnessa w tańczeniu poloneza.

Wersja do druku

Udostępnij

Do katowickiego Spodka zjadą się miłośnicy tego tańca narodowego z całej Polski. W tej grupie nie mogło zabraknąć Baletu Cracovia Danza, który niemal we wszystkich swoich spektaklach prezentuje różne odmiany tego tańca, promując go w Polsce i na zagranicznych występach. Dotychczasowy rekord został ustanowiony w mieście Wolin, gdzie tańczyło go ponad 530 par. Później w Koszalinie nie udało się go pobić. A ile par zatańczy poloneza w Katowicach i czy padnie nowy rekord?
Wydarzenie to towarzyszy polskim staraniom wpisania poloneza na Listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO. Balet Cracovia Danza wraz z Romaną Agnel od wielu lat koordynuje działania środowiskowe w tej sprawie.

O Balecie Dworskim Cracovia Danza: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Katowice: Hala Widowiskowo-Sportowa Spodek, al. Wojciecha Korfantego 35

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close