Katowice/IV Festiwal Nowej Scenografii: Maćko Prusak, Marta Giergielewicz, Bartłomiej Jan Sowa „Miejsce zdarzenia. Surrealistyczna impresja inspirowana literaturą kryminalną”

Zdjęcie: Katowice/IV Festiwal Nowej Scenografii: Maćko Prusak, Marta Giergielewicz, Bartłomiej Jan Sowa „Miejsce zdarzenia. Surrealistyczna impresja inspirowana literaturą kryminalną”

źródło fotografii: https://www.loc.gov/item/2004676753/

Wersja do druku

Udostępnij

IV Festiwal Nowej Scenografii, organizowany przez Muzeum Śląskie i Centrum Scenografii Polskiej, poprzedzi premierowy pokaz spektaklu Miejsce zdarzenia. Surrealistyczna impresja inspirowana literaturą kryminalną Maćko Prusaka, Marty Giergielewicz i Bartłomieja Jana Sowy. Parking podziemny, w którym rozegra się spektakl, to przestrzeń niepoddana zgubnemu wpływowi ludzkiej kreatywności, ulubione miejsce osób niechętnie odwiedzających galerie sztuki. Obszar przygodnych relacji i potajemnych schadzek ludzi i aut o różnym stopniu zużycia. W tej bezpiecznej, niebudzącej szerszego zainteresowania myśliwych i kolekcjonerów przestrzeni, schronienia szuka radio cierpiące na anatidefobię i suszarka zmagająca się z alektorofobią. Sytuacja zmienia się, kiedy przedmioty stają się świadkami przestępstwa, a co za tym idzie, ofiarami rozkojarzonego i roztańczonego detektywa, próbującego dowiedzieć się, co się właściwie zdarzyło.

Wstęp wolny.

Obowiązkowa rezerwacja miejsc: m.hermanowicz@scenografia-polska.pl

Więcej informacji o Festiwalu Nowej Scenografii: http://www.muzeumslaskie.pl/index.php

Facebook: https://web.facebook.com/FestiwalNowejScenografii2016/?fref=ts

Centrum Scenografii Polskiej logo (miniaturka)  Muzeum Śląskie logo (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 17:30

Katowice: Forum Fotografii Teatralnej , Muzeum Śląskie, ul. T. Dobrowolskiego 1, Katowice, parking podziemny – kondygnacja -3.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close