Katowice: Living Space Theatre „Ferdydurke” – chor. Jakub Margosiak

Zdjęcie: Katowice: Living Space Theatre „Ferdydurke” – chor. Jakub Margosiak

Living Space Theatre „Ferdydurke”

Wersja do druku

Udostępnij

Living Space Theatre zaprasza na pokaz spektaklu Ferdydurke w adaptacji i reżyserii Jakuba Margosiaka i kolektywnej choreografii.

O spektaklu:

Ciała ludzkie są dziwne.

Mają zdolność do wynaturzania się.

Umieją się dostosować. Ale lubią się deformować.

Ciała kształtują się latami i nagle degrengolują lub rozpadają.

Ciała zmuszą nas do odczuwania osobliwych ludzkich przeżyć.

Człowiek nie jest ukształtowany raz na zawsze, ale ciągle stwarza się i zmienia w naszych oczach pod wpływem innych ludzi i otoczenia. Co gorsza, „uzależnia się od swego odbicia w duszy drugiego człowieka, chociażby ta dusza była kretyniczna” (W. Gombrowicz). Czy człowiek może być autentyczny – stworzyć formę własną niezależną od innych?

Produkcja: Living Space Theatre

Adaptacja i reżyseria: Jakub Margosiak

Konsultacje dramaturgiczne: Wojciech Faruga

Muzyka: Yannick Wandel

Kostiumy/scenografia: Grzegorz Łabuda

Choreografia: Praca kolektywna

Występują: Natalia Gryczka, Agnieszka Tańska, Kamil Baryła, Bartłomiej Błoch, Grzegorz Łabuda, Szymon Michlewicz-Sowa

Czas trwania: 90 minut

Spektakl powstaje w ramach nagrody Teatrogranty Katowice Miasto Ogrodów – Instytucji K. Bochenek oraz dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego. Licencja na wystawienie utworu została wydana przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Wykonawcami spektaklu są młodzi aktorzy tancerze, studenci i absolwenci Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych.

Living Space Theatre to teatr nomadyczny założony przez absolwentów Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. W naszych pracach łączymy aktorstwo z ruchem i tańcem. Skupiamy się na pracy z ciałem i wyobraźnią, które są dla nas silnymi narzędziami w procesie twórczym. Naszym celem jest szerzenie sztuki teatru w skali lokalnej i międzynarodowej. Stowarzyszenie Living Space Theatre istnieje od 2016 roku i współpracowało z artystami i instytucjami z Polski, USA, Chin, Południowej Korei, Japonii, Belgii, Holandii, Bułgarii i Armenii (organizując warsztaty twórcze skupione wokół sztuki teatru i tańca oraz prezentując spektakle). Nasze przedstawienia były wystawiane w kraju i za granicą podczas festiwali i innych wydarzeń.

Living Space Theatre (miniaturka) Katowice Miasto Ogrodów (miniaturka)

Śląskie (miniaturka) Zaiks (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 18:30

Katowice: Katowice Miasto Ogrodów - Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek, pl. Sejmu Śląskiego 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close