Katowice/Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych: „Iskrzenie” – pokaz w ramach projektu „Tańczę…więc jestem!”

Zdjęcie: Katowice/Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych: „Iskrzenie” – pokaz w ramach projektu „Tańczę…więc jestem!”

Fot. B. Kruk

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek zaprasza na drugi pokaz spektaklu Iskrzenie, powstały na zakończenie projektu Tańczę… więc jestem!. Pierwszy pokaz przedstawienia odbył się w czerwcu 2015 na finał projektu realizowanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Myśl w ruchu.  Podczas warsztatów zarówno młodzież I Zespołu Ogólnokształcących Szkół Społecznych im. St. Konarskiego oraz podopieczni  Samodzielnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Oświatowego  dla Dzieci  Niepełnosprawnych  zapoznali się z różnorodnymi technikami tańca, które następnie zostały wykorzystane w choreografii Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej do prezentowanego spektaklu.

Nadrzędnym jednak elementem projektu było zainaugurowanie procesu integracji osób niepełnosprawnych w najbliższym środowisku i społeczności lokalnej. Spotkanie dzieci w obszarze sztuki nie tylko zainicjowało ich aktywne uczestnictwo w procesie tworzenia spektaklu, ale przede wszystkim było swoistą lekcją otwarcia się na odmienność drugiego człowieka.

Dorota Pociask-Frącek (pomysłodawczyni projektu)

Informacje o premierze:

Reżyseria i choreografia: Sylwia Hefczyńska -Lewandowska
Asystent reżysera: Paweł Zaufal
Występują podopieczni Samodzielnego Ośrodka Rehabilitacyjno-Oświatowego dla Dzieci Niepełnosprawnych Centrum Rozwoju Dziecka w Katowicach oraz młodzież z I Zespołu Ogólnokształcących Szkół Społecznych im. St. Konarskiego  Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Katowicach

Logo IMIT (miniaturka)

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close