Katowice/Przestrzenie Sztuki: Warsztaty tańca współczesnego z tancerzami Vagabond Physical Collective

Zdjęcie: Katowice/Przestrzenie Sztuki: Warsztaty tańca współczesnego z tancerzami Vagabond Physical Collective

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W październikowe piątki Monika Witkowska i Omar Karabulut, zawodowi tancerze tworzący Vagabond Physical Collective, zapraszają młodzież (15+) i dorosłych na warsztaty tańca współczesnego. Zaproszenie skierowane jest do chętnych na każdym etapie zaawansowania.

Warsztaty oparte będą na poszerzeniu świadomości ciała, pracy z jego ciężarem, poszukiwaniu ekonomii ruchu oraz eksplorowaniu różnych jakości i dynamik ruchu. Prowadzący skupią się na ćwiczeniach technicznych usprawniających motorykę ciała oraz ćwiczeniach bazujących na wyobraźni. Podczas zajęć wykorzystywać będą elementy polskiej techniki tańca współczesnego, techniki floor work, techniki release oraz partnerowań.

Koszt: 50 zł karnet miesięczny, dostępny tutaj

Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą wygodnego stroju do ćwiczeń (spodni dresowych, t-shirtu i/lub bluzki z długim rękawem).

Prowadzący:

Monika Witkowska stypendystka Wydziału Tańca Folkwang University of the Arts w Essen w Niemczech i Wydziału Tańca Kibbutzim College of Education w Tel Awiwie w Izraelu. Współpracowała z takimi artystami jak Jacek Łumiński, Maciej Kuźmiński, Jerzy Stuhr, Paul Bargetto, Colleen Thomas, Henrik Kaalund, Wojciech Mochniej. Obecnie występuje w spektaklu Sticky Fingers Club współtworzonym z Danielą Komęderą-Miśkiewicz, Dominiką Wiak i Dominikiem Więckiem oraz Plateau w choreografii Macieja Kuźmińskiego i reżyserii Paula Bargetto.

Omar Karabulut dwukrotny stypendysta Ministra Kultura i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendysta Prezydenta Miasta Ełk w dziedzinie muzyka i taniec. Uczestnik wymian międzynarodowych i rezydencji artystycznych odbywających się m.in. w Izraelu, Chinach i Indiach. Wspołpracował z takimi artystami jak Jacek Łuminski, Jacek Przybyłowicz, Maciej Kuzminski, Jerzy Stuhr, Jan Peszek. Obecnie mozna go zobaczyc w spektaklu Krolowa. Freddie jestem legenda w rezyserii Piotra Siekluckiego.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i realizowany przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Współorganizatorem projektu w Katowicach jest Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego.

Partnerzy: Stowarzyszenie Imagination Space Center, Fundacja Jazdaa Polska!, Teraz/ Now Collective (Holandia),  nieformalna grupa artystyczna Vagabond Physical Collective

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Katowice: Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2, sala 211; w godz. 18.00-20.00

godz. 18:00

Katowice: Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2, sala 211; w godz. 18.00-20.00

godz. 18:00

Katowice: Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2, sala 211; w godz. 18.00-20.00

godz. 18:00

Katowice: Katowice Miasto Ogrodów, pl. Sejmu Śląskiego 2, sala 211; w godz. 18.00-20.00

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close