Katowice: Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego „Czy mnie kochacie?” – reż. i chor. Kamil Bończyk

Zdjęcie: Katowice: Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego „Czy mnie kochacie?” – reż. i chor. Kamil Bończyk

Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego „Czy mnie kochacie?”

Wersja do druku

Udostępnij

Czy mnie kochacie? to spektakl współ-śnienie, inspirowany tekstem Juliusza Słowackiego Balladyna, którego bohaterkami są znane z dramatu siostry. Tej historii nikomu nie trzeba przedstawiać, a jednak nie o maliny tu chodzi. W tym mglistym obrazie obiektem zbrodni staje się czystość i niewinność Aliny, hrabia Kirkor jest alegorią kapitalizmu i statusu społecznego, a Balladyna ofiarą własnego egoizmu vel ambicji. Witajcie w królestwie Goplany, usłanym wizją morderczej pogoni za atencją. Dramat o skomplikowanej naturze ludzkiej, o magii władzy i konflikcie sumienia staje się tu karkołomnym snem o miłości, iluzorycznym pragnieniem szczęścia i uznania, w imię którego możemy sprzedać wszystko – zasady moralne i własną tożsamość. Sielskość ustępuje chorej rywalizacji, a piękny sen szybko przeradza się w koszmar. Ile jesteśmy w stanie poświęcić, by być kochanym? I co, gdy okaże się, że to tylko sen?

Reżyseria, choreografia i scenografia: Kamil Bończyk

Taniec i kreacja: Joanna Brodniak, Katarzyna Zioło

Muzyka: Dominik „Domix” Franusik

Kostiumy: Anna Kaczkowska

Charakteryzacja: Katarzyna Rutkowska

Foto: Wojtek Kukuczka

Koordynacja: Katarzyna Zioło

Produkcja: Fundacja Wielki Człowiek

Współpraca: Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego i Fundacja Wyspiański

Spektakl dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Miasta Katowice.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

premiera •

godz. 19:00

Katowice: Teatr Śląski im. St. Wyspiańskiego, Rynek 10

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close