Katowice: Warsztat improwizacji kontaktowej z Agą Rybak + Jam otwarty przy muzyce

Zdjęcie: Katowice: Warsztat improwizacji kontaktowej z Agą Rybak + Jam otwarty przy muzyce

Fot. Grzegorz Wyskiel.

Wersja do druku

Udostępnij

Jga Życia w Katowicach odbędzie warsztat improwizacji kontaktowej, który poprowadzi Aga Rybak. Warsztat na poziomie „open ” – otwarty  dla wszystkich bez względu na doświadczenie w tańcu.

W Contact Improvisation nie chodzi o kroki, ruchy, ale o spotkanie, tworzenie i odkrywanie. Chodzi o ciekawość.” – Nancy Stark Smith

Improwizacja  kontaktowa to forma tańca współczesnego, która rozwinęła się na początku lat 70.  w Stanach Zjednoczonych. Od tego czasu uwielbiana przez tancerzy na całym świecie. Uczy uważności, akceptacji , obecności, otwartości, kreatywności , a także przekraczania własnych granic.

To właśnie ta wielowymiarowość kontaktu nieustannie nas zachwyca i inspiruje. Słowa Nancy Stark Smith jeszcze raz niech posłużą na określenie fenomenu tego tańca:

„Improwizacja kontaktowa to właściwie pewna subkultura, ze wszystkim, co w niej polityczne, społeczne i artystyczne zarazem. Kontakt jest polityczną hybrydą – połączeniem intymnej solidarności z absolutnym indywidualizmem, spontaniczności z panowaniem nad sobą. „Trzeba być do pewnego stopnia odprężonym – powie Stark – aby kawałek dobrze zatańczyć. Trzeba poczuć swoją wagę, zauważyć uczucie. Trzeba słuchać. Trzeba się temu poddać. Nie można wszystkiego w sobie kontrolować, ani też nie można być zbyt pasywnym. Kontakt zachęca ludzi do odkrywania i wymyślania, do współpracy, wyzwań, tworzenia w granicach swoich możliwości” .

Plon. Historia Kontakt Improwizacji Nancy Stark Smith, [w:] „Contact Quarterly” 2006 nr 2, tlum. Jadwiga Majewska.

Podczas zajęć uczestniczy będą eksplorować  takie zagadnienia, jak: słuchanie, spotkanie, podążanie, przepływ, balans, waga, dzielenie, dynamika, spirala, świadomość ciała.

Harmonogram:
14 stycznia 2017 (sobota) – godz. 14.00 – 16.30, 17.30 – 20.00
g. 20.30 otwarty jam

15 stycznia 2017 (niedziela) – godz. 12.00 –15.00

Cena
160 zł
Jam – 10 zł; dla uczestników warsztatów za darmo

Potwierdzeniem uczestnictwa jest wpłata zaliczki 50zł z dopiskiem „warsztat – kontakt” na konto:
BPH: 62106000760000326001231770
Centrum Rozwoju i Terapii
ul. Francuska 12/114
40-015 Katowice

Pedagog: Aga Rybak

Od wielu lat uczy i współtworzy środowisko Contact Improvisation Współpracuje z Instytutem im Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu przy cyklicznym programie Body Constitution. Wraz z Jakubem Gontarskim współtworzy program artystyczny Struna ciała (The String of the Body). Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca w Poznaniu (Stary Browar Nowy Taniec/Art.Stations Foundation). Absolwentka Academy of New Dance and Improvisation oraz programów instruktorskich z zakresu terapii, tańca i ruchu. Stale praktykuje i doskonali swój warsztat w kraju i za granicą. Praktyk i nauczyciel hawajskiego masażu świątynnego LOMI LOMI NUI. Jest praktykiem Thai Yoga Masage Sacret Dance szkoły Sunshine House z siedzibą w Chiang Mai oraz nauczycielem metody Life Impression Bodywork. Członek ECITE (Europejska wymiana nauczycieli Contact Improvisation). Współtwórczyni festiwalu CYRKULACJE www.cyrkulacje.wroclaw.pl i projektu PLANET KIDS.

Informacje o warsztacie:
Paweł Świerczek, swierczekpawel@gmail.com, 694 085 857

Zapisy:
Joga Życia, malgosia.klaniecka@gmail.com

Warsztat odbędzie się przy minimum 12 uczestnikach.

ARCHIWUM PREZENTACJI

Katowice: Joga Życia, ul. Francuska 12 (budynek starej Biblioteki Śląskiej).

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close