Katowice: Warsztat performatywny z Moniką Kiwak / performans choreograficzny Moniki Kiwak i Marianny Serockiej „Wszystkie oczy na mnie”

Zdjęcie: Katowice: Warsztat performatywny z Moniką Kiwak / performans choreograficzny Moniki Kiwak i Marianny Serockiej „Wszystkie oczy na mnie”

grafika: Marianna Serocka

Wersja do druku

Udostępnij

Monika Kiwak zaprasza na intensywne warsztaty, których głównym tematem będzie praktyka improwizacji jako performans. Prowadząca główny akcent położy na „bycie oglądanym”. Improwizacja w obecności partnera zmieni się następnie we wspólne praktykowanie w przestrzeni katowickiej Galerii Sztuki Współczesnej BWA – w performans choreograficzny z udziałem publiczności / instalację: Wszystkie oczy na mnie.

O warsztatach:

W zadaniach improwizacyjnych zwrócimy uwagę na odczuwanie zmysłami („sensing”) oraz wyobraźnię i przekształcanie ich w performance. Korzystać będziemy m.in. z narzędzi Adrew Morrisha, australijskiego performera oraz fana swojej żony choreografki, Rosalind Crisp. Nasze podstawowe narzędzie – ciało – otoczymy po treningu troską body work.

Zgłoszenia: informacja o motywacji i doświadczeniu z improwizacją wysłana na adres: cialotanczace@gmail.com

Wymagana jest pełnoletność oraz pełna dostępność 13 grudnia, w godz. 10.00-14.00 i 17.00-20.00 i 14 grudnia w godz. 10.00-13.30 i 15.00-18.00. Uczestnicy-performerzy otrzymają diety w wysokości 100 zł.

Warsztat jest bezpłatny dzięki Stypendium Miasta Krakowa dla artystki wizualnej Marianny Serockiej.

Wszystkie oczy na mnie

performans choreograficzny Moniki Kiwak i Marianny Serockiej
13 grudnia, godz. 17.00-19.30
14 grudnia, godz. 15.00-17.30
Mała Przestrzeń Galerii Sztuki Współczesnej BWA w Katowicach
Wstęp bezpłatny

O Monice Kiwak, prowadzącej warsztaty: http://www.taniecpolska.pl/ludzie/402
O Mariannie Serockiej, autorce oświetlenia i grafiki: http://www.mariannaserocka.com/

Informacje o warsztacie: FB

Informacje o performansie: FB

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Katowice: Galeria Sztuki Współczesnej BWA, al. W. Korfantego 6, warsztat w godz. 10.00-14.00, performans godz. 17.00-19.30

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close