Katowice: Warsztaty improwizacji kontaktowej. Prowadzenie: Noemi Berenstein

Zdjęcie: Katowice: Warsztaty improwizacji kontaktowej. Prowadzenie: Noemi Berenstein

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W Katowicach odbędą się 1-dniowe warsztaty improwizacji kontaktowej, które poprowadzi Noemi Berenstein. Warsztaty mają dać początek cyklowi regularnych spotkań warsztatowych w Katowicach, co organizatorzy uzależniają od zainteresowania pierwszą odsłoną. Serdecznie polecamy!

Improwizacja kontaktowa to specyficzna forma ruchu/tańca wymyślona przez Steve’a Paxtona w latach 60. ubiegłego wieku. Uwrażliwia ona na ciało własne i innych osób, uczy umiejętności „rozmawiania ciałem” oraz rozwija świadomość przestrzeni. Ruch w improwizacji okontaktowej party na spiralach i pracy z układem kostnym, co sprawia, że jest to technika bezwysiłkowa. Nie ma choreografii czy figur – ruch jest absolutnie naturalny i wolny.

Warsztaty adresowane są one zarówno do osób początkujących, jak i mających już doświadczenie na polu improwizacji kontaktowej czy innych form ruchu.

Organizatorzy proszę o przyniesienie wygodnego ubrania oraz butelki wody. Uczestnicy tańczyć będą boso lub w skarpetkach.

Koszt:
przy zapisach do 15 sierpnia – 40 zł
od 15 sierpnia do 2 września – 50 zł

Zgłoszenia i wszelkie pytania należy kierować na adres: spirala.kontakt.impro@gmail.com

O prowadzącej:

Noemi Berenstein – dyplomowana aktorka scen muzycznych, moverka, performerka. Występuje na deskach zarówno teatrów muzycznych, jak i dramatycznych. Najważniejsze spektakle/projekty ruchowe: Chorus Line, Hair w Teatrze Capitol we Wrocławiu, Hair w Gliwickim Teatrze Muzycznym, Wesele w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Słowa lotne. Bukiet piór w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim. Solo taneczne Body in the Cage prezentowane na Contact Improvisation Festival w Wiedniu. Contact improvisation zajmuje się od 10 lat. Rezydentka w Work Center im. J. Grotowskiego w Pontederze. Uczyła się i współpracowała z wieloma choreografami: Milan Kozanek, Medhi Farajpour, Yaniv Minzer, Georg Blaschke, Idan Cohen, Kuba Lewandowski.

Obecnie współpracuje z neTTheater – teatrem tworzonym przez Pawła Passiniego. Pracowała również z takim reżyserami jak: Monika Braun, Ewa Wyskoczyl, Rafał Urbacki, Jakub Kasprzak, Robert Talarczyk i Radosław Rychcik. Wychodzi z założenia, że dobrą bazą dla aktora jest trening fizyczny pozwalający zwiększać świadomość ciała i przestrzeni.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:00

Katowice: Drzwi Zwane Koniem ul. Warszawska 37, w godz. 12.00-15.00 oraz 16.00-19.00.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close