Katowice/XVIII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A PART: Granhoj Dans (Dania) – „Men & Mahler”

Zdjęcie: Katowice/XVIII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A PART: Granhoj Dans (Dania) – „Men & Mahler”

Fot. z materiałów festiwalu.

Wersja do druku

Udostępnij

MEN&MAHLER to najnowasza produkcja GRANHOJ DANS (premiera: 8 czerwca .2012), wynik współpracy duńskiego teatru z międzynarodową siecią Development of New Art. Spektakl jest rozwinięciem innego projektu scenicznego GRANHOJ DANS 2men2mahler i podobnie jak tamten spektakl jest artystyczną eksploracją różnych aspektów męskiego świata. Co się stanie, gdy na 8 tygodni zbierzemy razem 8 tancerzy z różnych krajów i zdekonstruujemy ich taneczne przyzwyczajenia, a potem wrzucimy w kosmos muzyki Gustava Mahlera? Nowy projekt duńskiego choreografa jest próbą odpowiedzi na to pytanie.

 

GRANHOJ DANS to słynna grupa taneczna z Aarhus w Danii, założona i prowadzony przez wybitnego choreografa Palle Granhøja. Przedstawienia teatru powstają w bliskiej współpracy choreografa z tancerzami oraz artystą wizualnym Per Victorem. Punktem wyjścia do wszystkich, realizowanych od ponad 20 lat przedsięwzięć grupy jest opracowana przez Granhøja „technika przekraczania przeszkód” („Obstruction”). W procesie kreacji zadaniem aktora-tancerza jest praca nad własną osobowością, przekraczanie własnych ograniczeń i wydobycie z tego, co wewnętrzne cech ogólnych, rzucających światło na ludzka egzystencję w ogóle. Dlatego też GRANHOJ DANS pokazuje na scenie nie tyle tancerzy i choreografię, co po prostu: mężczyzn i kobiety – szczerych, prawdziwych i kompletnych.

Przedstawienie w reżyserii Palle Granhøj.
Wystepują: Bill Eldridge, László Fülöp, Áron Darabont Leon, Tomasz Ciesielski, Mikolaj Karczewski, Tomás Danielis, Aureliusz Rys, Petras Lisauskas i Dorte Petersen.
Asystent: Johan Ohlsson.
Muzyka: Gustav Mahler.
Oprawa wizualna: Per Victor
Koprodukcja: Development of New Art (DNA, sponsorowane przez Komisję Europejską), Bora Bora Aarhus i Dansescenen Copenhagen

Więcej na www.granhoj.dk.
Cena biletu: 30 zł. Rezerwacje, przedsprzedaż i sprzedaż biletów w Teatrze Rozrywki.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

CHORZÓW: Teatr Rozrywki, ul. M. Konopnickiej 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close