Katowice/XX Festiwal A PART: Companyia Marta Carrasco „B. Flowers”

Zdjęcie: Katowice/XX Festiwal A PART: Companyia Marta Carrasco „B. Flowers”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

B.FLOWERS jest dziesiątą kreacją Companyia Marta Carrasco. Artystka parafrazuje w nim paralelne światy kwiatów i kobiet. Ich piękno i harmonię zestawia z immanentnym aspektem rywalizacji. Walki o przetrwanie. Co prowadzi do marginalizacji i nadużyć wobec istnienia jednostki. Ten hipnotyzujący pokaz przenosi widza w stan nieważkości. Pozwala degustować każdą chwilę, pozostawiając uczucie niedosytu, które po zakończeniu wzmaga potrzebę ponownego wejścia w świat spektaklu. A to wszystko za sprawą wizualnego i emocjonalnego piękna, przepełnionego mutacjami barw i ech.

Reżyseria i choreografia: Marta Carrasco

Wystepują: Marta Carrasco, Anna Coll, Majo Cordonet

Scenografia: Marta Carrasco i Pau Fernández

Światło: Quico Gutiérrez

Premiera: 2003

Produkcja : CAET-Centre d’Arts Escèniques de Terrassa, CCVV-Centre Cultural Vilanova del Vallès, we współpracy z Festival Temporada Alta de Girona.

Przy wsparciu : Generalitat de Catalunya-Departament de Cultura (Catalan Government), Ramon Llull Institute (IRL)

Marta Carrasco jest słynną katalońską aktorką i tancerką, założycielką Companyia Marta Carrasco, jednego z najbardziej renomowanych teatrów awangardowych Katalonii. Po dziesięciu latach występów w różnych teatrach tańca, między innymi w Metros Ramona Ollera, Carrasco zrealizowała w 1995 roku pierwszy samodzielny spektakl zatytułowany Aiguardent, który przyniósł jej międzynarodowe uznanie i rozpoczął historię niezależnych poczynań teatralnych. Do dzisiaj artystka zrealizowała kolejnych 9 spektakli, między innymi Blanc d’Obra, Ga-Ga i Requiem. Artystka wystąpiła też w filmie Liberia Carlosa Saury, jest autorką licznych choreografii gościnnych oraz laureatką prestiżowych nagród, m.in. kilkakrotnie dorocznej nagrody krytyków tańca Barcelony oraz Narodowej Nagrody Krytyków Hiszpanii. Pokaz w Katowicach jest pierwszą wizytą Marty Carrasco w Polsce.

Więcej

 Harmonogram

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Chorzów: Teatr Rozrywki, ul. Marii Konopnickiej 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close