Spektakle

Katowice/XX Festiwal A PART: Mónica García „Prędkość rzeczy”

Zdjęcie: Katowice/XX Festiwal A PART: Mónica García „Prędkość rzeczy”

Wersja do druku

Udostępnij

Prędkość rzeczy to taneczne solo, pomyślane jako rodzaj spowiedzi, konfesja performerki wobec publiczności, która jest nie tylko świadkiem owej spowiedzi, ale też jej powodem. W ten sposób publiczność konstytuuje unikalne momenty obecności, działania i ruchu tancerki. Przedstawienie jest zarówno działaniami teatralnym, jak i autoterapią. We Fragmentach dyskursu miłosnego Roland Barthes napisał, że istotą miłości dzisiaj jest odrzucenie sentymentalizmu, który powoduje samotność i obnaża, dochodzi więc do transgresji, odwrócenia wartości, zrównania sentymentalizmu z obsceną. W Prędkości rzeczy Mónica Garcia konfrontuje siebie i swoją wrażliwość z tą właśnie tezą. Tropi ślady sentymentalizmu w sobie i swoim „byciu w świecie”, zadaje pytania o swoje postrzeganie świata, zestawia ze sobą swoją wrażliwość z zachowaniami. I dostrzega siebie pełną sprzeczności i niepokoju.

Kreacja i interpretacja: Mónica García

Współpraca: Ricardo Santana, Iván Marcos

Premiera: 2012

Mónica Garcia jest hiszpańską tancerką, performerką i choreografką, absolwentką Royal Dance Conservatory w Madrycie i Universidad Oberta de Catalunya. Brała udział w licznych rezydencjach artystycznych i pracowała na wielu scenach Hiszpanii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. Współpracowała m. in. ze Spanish National Theatre w Madrycie, Galician National Theatre, Chartes Arts Center w Cardiff, Straatstheater Darmstadt, Centre Choréographique National de Rennes at de Bretagne. Tańczyła w Matarile Teatro, 10×10 Dance Company i Provisional Danza. Zrealizowała pod własnym nazwiskiem kilka projektów solowych i duetów.

Więcej

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Teatru Korez.

Przedstawienie dla widzów dorosłych.

 Harmonogram

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close