Katowice/XX Festiwal A PART: Mónica García „Prędkość rzeczy”

Zdjęcie: Katowice/XX Festiwal A PART: Mónica García „Prędkość rzeczy”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Prędkość rzeczy to taneczne solo, pomyślane jako rodzaj spowiedzi, konfesja performerki wobec publiczności, która jest nie tylko świadkiem owej spowiedzi, ale też jej powodem. W ten sposób publiczność konstytuuje unikalne momenty obecności, działania i ruchu tancerki. Przedstawienie jest zarówno działaniami teatralnym, jak i autoterapią. We Fragmentach dyskursu miłosnego Roland Barthes napisał, że istotą miłości dzisiaj jest odrzucenie sentymentalizmu, który powoduje samotność i obnaża, dochodzi więc do transgresji, odwrócenia wartości, zrównania sentymentalizmu z obsceną. W Prędkości rzeczy Mónica Garcia konfrontuje siebie i swoją wrażliwość z tą właśnie tezą. Tropi ślady sentymentalizmu w sobie i swoim „byciu w świecie”, zadaje pytania o swoje postrzeganie świata, zestawia ze sobą swoją wrażliwość z zachowaniami. I dostrzega siebie pełną sprzeczności i niepokoju.

Kreacja i interpretacja: Mónica García

Współpraca: Ricardo Santana, Iván Marcos

Premiera: 2012

Mónica Garcia jest hiszpańską tancerką, performerką i choreografką, absolwentką Royal Dance Conservatory w Madrycie i Universidad Oberta de Catalunya. Brała udział w licznych rezydencjach artystycznych i pracowała na wielu scenach Hiszpanii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec. Współpracowała m. in. ze Spanish National Theatre w Madrycie, Galician National Theatre, Chartes Arts Center w Cardiff, Straatstheater Darmstadt, Centre Choréographique National de Rennes at de Bretagne. Tańczyła w Matarile Teatro, 10×10 Dance Company i Provisional Danza. Zrealizowała pod własnym nazwiskiem kilka projektów solowych i duetów.

Więcej

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Teatru Korez.

Przedstawienie dla widzów dorosłych.

 Harmonogram

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Katowice: Teatr Korez, Plac Sejmu Śląskiego 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close