Katowice/XX Festiwal A PART: Spitfire Company „Antiwords”

Zdjęcie: Katowice/XX Festiwal A PART: Spitfire Company „Antiwords”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Antiwords jest najnowszym spektaklem Spitfire, tragifarsą egzystencjalno-piwną. Przedstawienie jest inspirowane twórczością Václava Havla, w szczególności zaś dramatem Audiencja z 1975 roku, utworu z silnym motywem autobiograficznym z czasów pracy autora w browarze piwnym. Miřenka Čechová i Tereza Havlíčková w trakcie spektaklu niebezpiecznie zbliżają się do krawędzi pomiędzy motywem alienacji Havla i poetyką samotności Hrabala. Poza działaniami dwóch głównych bohaterek, w spektaklu szczególną rolę odgrywają wielkogabarytowe głowy autorstwa rzeźbiarki Pauliny Skavovej i specjalnie skomponowana muzyka Sivana Eldara.

Koncepcja: Miřenka Čechová, Sivan Eldar

Reżyseria: Petr Boháč

Muzyka: Sivan Eldar, Karel Gott

Maski: Paulina Skavova

Występują: Tereza Havlíčková, Miřenka Čechová

Premiera: 2013

Spitfire Company to platforma artystyczna, zajmująca się przedsięwzięciami z obszaru teatru fizycznego, wizualnego, muzycznego i teatru tańca. Jest to obecnie jeden z najbardziej progresywnych autorskich zespołów teatralnych w Czechach. Twórcy Spitfire kładą nacisk na fizyczne „dzianie się” na scenie, eksperymentując i poszukując nowych sposobów oddziaływania na widza. Teatr jest laureatem wielu nagród, m.in. Herald Angel oraz Total Theatre Award na Edinburgh Fringe Festival w 2013 roku.

Więcej

 Harmonogram

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Katowice: Kinoteatr Rialto, ul. św. Jana 24

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close