Katowice/XX Festiwal A PART: tanzfuchs PRODUKTION „To – solo na jedno ciało”

Zdjęcie: Katowice/XX Festiwal A PART: tanzfuchs PRODUKTION „To – solo na jedno ciało”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

To – solo na jedno ciało jest czwartym projektem solowym Barbary Fuchs. Artystka tańczy na scenie pokrytej przyklejonymi doń setkami identycznych kartek. Tematem solo jest poszukiwanie śladów tożsamości w przestrzeni pozornie pozbawionej cech i zunifikowanej, mierzenie się z ograniczeniami własnej tożsamości i seksualności.

„Gdzie chciałabyś mieszkać? W domku Jasia i Małgosi. Co jest twoją największą radością? Gdy mój kot miauczy dla mnie. Jakie cechy cenisz u mężczyzn? Kobiecość. Jakie u kobiet? Męskość. Kim chciałabyś być? Białym tygrysem.” (rozmowa z Leonor Fini)

Artystka o spektaklu: „Ani ona, ani on. Ani kobiecość, ani męskość. Więc co? Neutralność? Jakie przybiera formy? Czy jest wielokolorowa, czy bezbarwna? Czy jest określona, ukryta czy widoczna? Androgyniczność, puzzle z męskości i kobiecości. Między światami, kobiecością i męskością, starością i młodością, pięknością i brzydotą, bielą i czernią, życiem i śmiercią.”.

Choreografia, scenografia, taniec: Barbara Fuchs

Muzyka: Jörg Ritzenhoff

Reżyseria światła: Horst Mühlberger

Premiera: 2008

tanzfuchs PRODUKTION jest autorskim teatrem tańca niemieckiej choreografki i tancerki Barbary Fuchs. Barbara Fuchs ukończyła szkołę Folkwang w Essen, kształciła się również w dziedzinie tańca podczas długiego pobytu w Nowym Jorku. Następnie współpracowała z wieloma zespołami tanecznymi, m.in. Fey Faust, Ingo Reulecke, Mai Lex i Paulo Ribeiro. Po spotkaniu z kompozytorem Jörgiem Ritzenhoffem założyła własny teatr, skupiając się na poszukiwaniach w obszarze sztuk wizualnych i nowej muzyki, łączeniu choreografii z motywami rzeźbiarskimi i efektami akustycznymi. Założony w 2003 roku teatr zrealizował dotąd 15 produkcji dla dorosłych i 5 dla dzieci, prezentowanych regularnie w Niemczech oraz w wielu krajach Europy i na świecie. tanzfuchs PRODUKTION wystąpi w Polsce po raz pierwszy.

Harmonogram

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Chorzów: Teatr Rozrywki, ul. Marii Konopnickiej 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close