Katowice/XX Festiwal A PART: Teatr Amareya „Fetish.wtf”

Zdjęcie: Katowice/XX Festiwal A PART: Teatr Amareya „Fetish.wtf”

Fot. z materiałów organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Projekt fetish.wtf to próba zmierzenia się z pojęciem fetyszu, jako rzeczy posiadającej osobliwą moc, emanującej sensami, bogatej w jakości pierwotne i posiadającej energie oddziaływania i wiązania. Fetish.wtf to także podróż po przedmiot za pomocą odruchów lęku, czci, bądź pragnień. Fetish.wtf to także próba dotknięcia tematu fetyszyzacji ciała i spojrzenia jako siły je uprzedmiotawiającej.

Reżyseria: Dorota Androsz

Koncept, wykonanie, teksty: Dorota Androsz, Agnieszka Kamińska, Katarzyna Pastuszak, Aleksandra Śliwińska

Muzyka: Joanna Duda

Montaż video: Mateusz Skrzypiec

Kamera video: Joanna Duda

Premiera: 2013

Więcej

Teatr Amareya to założona w 2004 roku w Gdańsku niezależna grupa teatralno-taneczna, współtworzona przez trzy performerki: Agnieszkę Kamińską, Katarzynę Pastuszak i Aleksandrę Śliwińską. Podczas 10 lat działalności artystki zrealizowały 18 projektów performatywnych. Ich wspólnym mianownikiem jest zainteresowanie ciałem jako tworzywem działań scenicznych i nośnikiem sensów. Działania artystyczne Teatru Amareya sytuują się na skrzyżowaniu odmian gatunkowych sztuk performatywnych. Odnaleźć tu można inspiracje japońskim tańcem butoh, eksperymenty z obszaru tańca konceptualnego i teatru postdramatycznyego czy wreszcie działania charakterystyczne dla performance art.

 Harmonogram

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Katowice: Teatr Śląski, Rynek 10

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close