Katowice/XXI Festiwal A PART: „Animula” – reż Joanna Grabowiecka

Zdjęcie: Katowice/XXI Festiwal A PART: „Animula” – reż Joanna Grabowiecka

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part Joanna Grabowiecka zaprasza na pokaz autorskiego spektaklu Animula. Spektakl grany wcześniej pod tytułem Migotliwa przestrzeń powstał z inspiracji dramatami szekspirowskimi Otello, Sen nocy letniej i Romeo i Julia oraz poematem Duszyczka Tadeusza Różewicza. Na styku poezji Różewicza i trzech dramatów Shakespeare’a wydarza się teatr przemocy i czułości. Narzędziem jest ciało. Celem dotyk. Pięć postaci szekspirowskich: Desdemona, Otello, Romeo, Julia i Hermia ożywa dzięki interpretacji trzech młodych aktorek, które szkicują najpiękniejsze, ale i najbardziej tragiczne chwile z życia swoich bohaterów. W migotliwej przestrzeni, pomiędzy wyobraźnią a rzeczywistością.

 

Scenariusz i reżyseria: Joanna Grabowiecka

Aktorzy: Magdalena Maścianica, Natalia Matuszek, Izabela Zerwiłebska

Premiera: 2015

Joanna Grabowiecka jest absolwentką reżyserii na Akademii Teatralnej w Warszawie, kierunku sztuka spektaklu na Université Paris VIII oraz teatrologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej spektakle były pokazywane w Polsce, Francji, Maroku, Serbii oraz w Niemczech (w tym w Thalia Theater na prestiżowym festiwalu Körber Studio Junge Regie). Reżyserowała m.in. w Teatrze Dramatycznym w Warszawie, Teatrze Polskim w Poznaniu i Teatrze im. A. Fredry w Gnieźnie.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Galerii Ateneum na 3 godziny przed przedstawieniem. Rezerwacje w kasie Teatru Ateneum.

Przedstawienie dla widzów dorosłych.

Więcej na: www.migotliwaprzestrzen.pl

Szczegółowe informacje o wydarzeniach: http://www.apart.art.pl/21fest.htm

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A PART

Projekt objęty mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.

Festiwal zrealizowano z wykorzystaniem środków finansowych z budżetu samorządu Województwa Śląskiego.

Logo Katowice Miasto Ogrodów (miniaturka)   Logo Województwo Śląskie (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Katowice: Galeria Ateneum, ul. 3 Maja

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close