Katowice/XXI Festiwal A PART: Aurora Lubos „Akty”

Zdjęcie: Katowice/XXI Festiwal A PART: Aurora Lubos „Akty”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part Aurora Lubos zaprasza na pokaz solowego performansu Akty. Akty powstały w oparciu o prawdziwe historie osób dotkniętych przemocą w rodzinie, są odpowiedzią na przeczytane listy, rozmowy z ludźmi, którzy zaznali przemocy, inspirowaną warsztatami artystycznymi przeprowadzonymi w ośrodkach pomagających osobom doświadczającym przemocy, czyli najczęściej kobietom i dzieciom. To udzielenie głosu tym, którzy nie są w stanie krzyczeć w swojej obronie, w ogóle głosu nie mają. A chcieliby powiedzieć o swoim zapętleniu, o niemocy, pragnieniu ciszy. Składają się na to kolejne akty – fragmenty tekstów, wyjścia, zanikanie, obrazy.

Koncept, choreografia i wykonanie: Aurora Lubos
Premiera: 2013

Aurora Lubos – tancerka i performerka, urodzona w 1977 roku w Tarnowskich Górach. Od 1997 związana jest z gdańską sceną tańca, współpracowała między innymi z Gdańskim Teatrem Tańca i Teatrem Dada von Bzdülow. Od 2000 roku jest aktorką angielskiego teatru Vincent Dance Theatre. Jest autorką kilku autorskich realizacji solowych: Zanzibar, Niedokończone, Nóż, koń i schody, AKTY, Nie wolno, 4 kąty, Akt na dwie – ostatki, a także instalacji i krótkich animacji. Współpracowała m. in. z Avim Kaiserem, Charlotte Vincent, Liz Aggiss, Wendy Houston, Jackiem Staniszewskim, Jerzym Mazzollem, Honoratą Martin, Bronkiem Dużym, Leszkiem Bzdylem, Tatianą Baganową. Mieszka i pracuje we wsi pod Skarszewami oraz Brighton w Wielkiej Brytanii.

Wstęp wolny!

Liczba miejsc ograniczona.

 

Szczegółowe informacje o wydarzeniach: http://www.apart.art.pl/21fest.htm

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A PART

Projekt objęty mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.

Festiwal zrealizowano z wykorzystaniem środków finansowych z budżetu samorządu Województwa Śląskiego.

Logo Katowice Miasto Ogrodów (miniaturka)   Logo Województwo Śląskie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Katowice: Centrum Kultury Katowice (sala 411, 4 piętro), pl. Sejmu Śląskiego 2

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close