Katowice/XXI Festiwal A PART: Karla Kracht & Andrés Beladiez (Niemcy, Hiszpania) „2062”

Zdjęcie: Katowice/XXI Festiwal A PART: Karla Kracht & Andrés Beladiez (Niemcy, Hiszpania) „2062”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part Karla Kracht & Andrés Beladiez (Niemcy, Hiszpania) zapraszają na pokaz instalacji wideo animowanej na żywo 2062. 2062 to drugi wspólny projekt Kracht i Beladiez, zrealizowany po sukcesie spektaklu zoomwooz, prezentowanego na Festiwalu A Part w 2013 roku. Oba spektakle to seanse animacji na żywo łączące w jedno sztuki plastyczne z wideo i teatrem cienia i obiektu.

Świat już nigdy nie będzie taki sam. Stare granice zatonął we krwi lub znikną całkowicie. Będziemy budowali nowe mury i grzebali ideały. W nowych wojnach będziemy wciąż zabijać się w imię religii lub ideologii. Kapitalizm, prawie bez przeciwnika, ogarnie cały świat jak internet i telewizja. Rządy staną się komórkami wielkich korporacji. Na skutek migracji stara Europa straci hegemonię. Obywatele będą poszukiwać tożsamości w koszykach z zakupami. XXI wiek nadszedł i zmienił nas na zawsze. A my żyjemy jakbyśmy nie zdawali sobie z tego sprawy. Jakoś wszystko nadal toczy się tak samo.

Koncept i animacja: Karla Kracht i Andrés Beladiez

Kreacja obrazów: Karla Kracht

Dramaturgia: Andrés Beladiez

Premiera: 2015

Karla Kracht (znana także jako Alex Zitzmann) to niemiecka artystka, na stałe mieszkająca i pracująca w Barcelonie. Kracht studiowała na uniwersytetach w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Jest grafikiem i ilustratorką. Ważną częścią jej działalności artystycznej jest videoart, szczególnie zaś animacje na żywo, realizowane podczas spektakli teatralnych i tanecznych oraz koncertów. Współpracowała między innymi ze znanym hiszpańskim teatrem tańca Senza Tempo. Andrés Beladiez jest hiszpańskim reżyserem teatralnym, specjalizującym się w wykorzystaniu nowych technologii jako narzędzia do konstruowania narracji scenicznej. Pracuje też jako menadżer i animator kultury, współpracujący z różnymi organizacjami artystycznymi i grupami teatralnymi.

Więcej na http://karlakracht.com

Premiera polska.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Kinoteatru Rialto.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach: http://www.apart.art.pl/21fest.htm

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A PART

Projekt objęty mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.

Festiwal zrealizowano z wykorzystaniem środków finansowych z budżetu samorządu Województwa Śląskiego.

Logo Katowice Miasto Ogrodów (miniaturka)    Logo Województwo Śląskie (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Katowice: Kinoteatr Rialto, św. Jana 24

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close