Katowice/XXI Festiwal A PART: ØRGANEK – koncert

Zdjęcie: Katowice/XXI Festiwal A PART: ØRGANEK – koncert

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Stowarzyszenie Teatralne A Part zaprasza na otwarcie XXI Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part, a zarazem koncert ØRGANKA – klasycznego w brzmieniu, nowatorskiego w formie, vintage rockowego power trio, tu i ówdzie wspomaganego organami Voxa. Wyraziste, błyskotliwie opisujące teraźniejszość teksty osadzone w pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce, a także niezwykła ekpresja sceniczna stanowią o wartości zespołu powołanego do życia w 2013 roku przez jego lidera, autora tekstów i kompozycji, gitarzystę i wokalistę Tomasza Organka. Stały skład uzupełniają: basista Adam Staszewski oraz perkusista Robert Markiewicz. Trio okazjonalnie wspomaga obsługujący instrumenty klawiszowe Tomasz Lewandowski.

Debiutanki album grupy zatytułowany Głupi, który ukazał się w 2014 roku zawiera jedenaście autorskich kompozycji, czerpiących z tradycji vintage rocka, definiowanego przez zespół w sposób nieszablonowy i bezpretensjonalny, tworząc zupełnie nową jakość na polskim rynku. Jakość kojarzoną z niezaprzeczalną oryginalnością zespołu oraz jego siłą i szczerością przekazu. Dowodem na to są liczne nagrody i wyróżnienia, wśród nich Mateusz Trójki 2014 oraz Nagroda im. Grzegorza Ciechowskiego, przyznana w roku 2014. Album został także nominowany do Fryderyka 2014 w kategorii „album roku”.

Więcej: www.organek.com.pl.

Bilety w cenie 25 zł do nabycia w kasie Kinoteatru Rialto.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach: http://www.apart.art.pl/21fest.htm

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A PART

Projekt objęty mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.

Festiwal zrealizowano z wykorzystaniem środków finansowych z budżetu samorządu Województwa Śląskiego.

Logo Katowice Miasto Ogrodów (miniaturka)   Logo Województwo Śląskie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Katowice: Kinoteatr Rialto, św. Jana 24

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close