Katowice/XXI Festiwal A PART: Teatr A Part „Cyrk Bellmer”

Zdjęcie: Katowice/XXI Festiwal A PART: Teatr A Part „Cyrk Bellmer”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXI Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part Teatr A PART zaprasza na pokazy spektaklu Cyrk Bellmer. Cyrk Bellmer jest biednym cyrkiem Teatru A Part, cyrkiem o umieraniu, freak show, rozpiętym między rozrywką a śmiercią, erotyką i grzebaniem zmarłych. Cyrk w składziku przycmentarnym, na śmietniku wspomnień; surrealistyczno-fatalistyczny kabaret, grande massacre, widowisko najniższej rangi jest dedykowany tym, które odeszły lub odejdą.

 

Zarys scenariusza, reżyseria, scenografia: Marcin Herich

Scenariusz: napisany na scenie przez zespół teatru pod kierunkiem Marcina Hericha

Występują: Natalia Kruszyna, Karolina Narazińska, Joanna Pyrcz, Monika Wachowicz, Cezary Kruszyna, Marek Radwan, Lesław Witosz

Współpraca nad realizacją scenografii, produkcja: Cezary Kruszyna

Muzyka: fragmenty utworów Olafura Arnaldsa, Social Interiors, Kato Hideki, Skuli Sverrissona i Hanki Ordonówny oraz tradycyjna muzyka cyrkowa

Premiera: 2011

Teatr A Part to niezależny projekt artystyczny Marcina Hericha. Skupiona wokół Hericha grupa teatralna realizuje autorskie przedstawienia sceniczne, działania site specific oraz widowiska plenerowe. Teatr A Part powstał w 2004 roku w Katowicach. Jego przedstawienia można zdefiniować jako teatr ciała, ruchu, formy i narracji wizualnej. W obszarze sensów spektakle A Partu sięgają w głąb ludzkich instynktów i tajemnic egzystencji, emocji i imponderabiliów. Teatr nie posiada stałego miejsca prezentacji. Spektakle Teatru prezentowane są na scenach gościnnych, w przestrzeniach plenerowych i nieteatralnych, w kraju i za granicą. Teatru odwiedził dotąd 25 krajów na 5 kontynentach. Jest też organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part.

Więcej na: www.apart.art.pl.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Kinoteatru Rialto.

Przedstawienie dla widzów dorosłych.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach: http://www.apart.art.pl/21fest.htm

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A PART

Projekt objęty mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury Katowice – Miasto Ogrodów.

Festiwal zrealizowano z wykorzystaniem środków finansowych z budżetu samorządu Województwa Śląskiego.

Logo Katowice Miasto Ogrodów (miniaturka)    Logo Województwo Śląskie (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Katowice: Kinoteatr Rialto, św. Jana 24

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close