Katowice/XXII Festiwal A PART: Arti Grabowski „Dreamliner”

Zdjęcie: Katowice/XXII Festiwal A PART: Arti Grabowski „Dreamliner”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 10-19 czerwca 2016 roku w Katowicach odbędzie się XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part, organizowany przez Stowarzyszenie Teatralne A Part. Performer Arti Grabowski pokaże performans Dreamliner. Performans Dreamliner z 2014 roku to egocentryczne show w formule niemego stand-up. Arti w swoim blisko 40-minutowym spektaklu kreuje „na żywo” tanie teledyski, ekwilibrystyczne andaluzyjskie slamy, baletowe face gurningi; przerywane raz za razem przemyślanymi trawersami kaszlowo-wykrztuśnymi. W tym autoironicznym seansie Boski Arti wywołuje duchy swoich idoli z lat młodości; Lorda Vadera, Bruce‘a Lee, Michaela Jacksona, Freddiego Mercurego, Adama Małysza. Wznosi się na ich barkach ponad ziemię, aby wydłużyć swoje pięć minut o kolejne dziesięć. Właściwie to odwieczne marzenie zgładzenia grawitacji łączy wszystkie postacie i staje się kluczem do interpretacji – zdawać by się mogło – wielowątkowego performansu: marzenie o lataniu, niebieskich migdałach, chauście czystego powietrza, tracheotomii guzika uwierającego kołnierzyka… jednym słowem o wolności.

Artur Grabowski – artysta interdyscyplinarny: malarz, rzeźbiarz, aktor, performer, autor oraz uczestnik wielu festiwali sztuki performance na całym świecie; absolwent Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie; adiunkt w Pracowni Sztuki Performance na Wydziale Intermediów. Były aktor Teatru Porywacze Ciał. Członek krakowskiego Stowarzyszenia Fort Sztuki, Rady Programowej Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie. Kurator i współorganizator wielu Międzynarodowych Festiwali Sztuki Performance i Akcji w Polsce. Pod powyższym kołnierzykiem: Boski Arti – nieskrępowana ograniczeniami, dualistyczno-periodyczna osobowość twórcza. Zwierzę performatywne, uodpornione szczepionką absurdu, dystansu i entuzjazmu. Społecznik, pasjonat biegów górskich, członek Klubu Sportowego Lacho Team w Krakowie. Bywa nieobliczalny, ale częściej daje się poznać jako ten o gołębim sercu. Jego twórczość epatuje chwiejną dawką emocji: bawi, przeraża, zaskakuję, ale nigdy nie nudzi. Miłośnik matchy, okrzemków i nosaczy sundajskich.

Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Kinoteatru Rialto.


***

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje wyłącznie w miejscach prezentacji (z wyjątkiem przedstawień Więzy i Künstlerspiele. Sceny z Wielkiej Wojny – rezerwacje i szczegółowe informacje po uprzednim kontakcie mailowym). Na przedstawienie Compagnie Mossoux-Bonté przedsprzedaż biletów odbywać się będzie w kasie Teatru Korez, sprzedaż w Pałacu Młodzieży – na 2 godziny przed spektaklem. Bilety na spektakle w cenach od 15 do 35 złotych. Na przedstawienia plenerowe Teatru Ósmego Dnia i Teatru A Part oraz  performens Ciało wstęp jest wolny. Na Ciało konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc – rezerwacje i szczegółowe informacje po uprzednim kontakcie mailowym.

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A PART

Projekt objęty został mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury im. K. Bochenek Katowice – Miasto Ogrodów.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wspólfinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

Partnerzy: Kinoteatr Rialto w Katowicach , Novotel Katowice Centrum, Pałac Młodzieży w Katowicach, Teatr Korez w Katowicach, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Ambasada Izraela w Warszawie i Le Générateur w Paryżu.

Logo Katowice Miasto Ogrodów (miniaturka)    Logo Województwo Śląskie (miniaturka) MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Szczegółowe informacje o spektaklach: http://www.apart.art.pl/22fest.htm

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Katowice: Kinoteatr Rialto, św. Jana 24

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close