Katowice/XXII Festiwal A PART: Compagnie Mossoux-Bonté „Historia oszustwa”

Zdjęcie: Katowice/XXII Festiwal A PART: Compagnie Mossoux-Bonté „Historia oszustwa”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 10-19 czerwca 2016 roku w Katowicach odbędzie się XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A PART, organizowany przez Stowarzyszenie Teatralne A Part. Compagnie Mossoux-Bonté z Belgii zaprezentuje spektakl Historia oszustwa w choreografii Nicole Mossoux i Patricka Bonté.

O spektaklu:

Wszyscy poruszamy się w czasoprzestrzeni fałszu, jesteśmy aktorami w teatrze oszustwa, współtworzymy jego historię.W dzisiejszych czasach może bardziej niż kiedykolwiek widać, jak bardzo zaadoptowaliśmy się do narzuconych nam ról społecznych, konformistycznych norm, jak pozwalamy nałożyć sobie cudze maski na własne osobowości. Tak jest i tak było, czas niczego nie zmienił i niczego nie nauczyliśmy się z czasem. Cała historia to recykling sformatowanych prawd i pozorów. Jak temu zapobiec, jak od tego uciec? Jak wyrwać się z piekła podobieństw, uwolnić od fałszu,  jak odkryć, co jest własne a co pożyczone? Być może trzeba po prostu dać się opętać własnym nieokiełznanym instynktom i pozwolić ponieść dzikiej energii siły witalnej. Pozbyć patosu, wyzwolić ironię i uświadomić bez żalu, że uczestniczymy tylko w odwiecznej ludzkiej komedii. A wtedy wielkie oszustwo historii zamieni się w ciąg małych, cudownych oszustw zwanych pięknem życia.

Pomysł, reżyseria i  światło:  Patrick Bonté
Choreografia:  Nicole Mossoux, Patrick Bonté
Muzyka: Thomas Turine
Kostiumy: Colette Huchard we współpracy z Patty Eggerickx
Występują: Sébastien Jacobs, Leslie Mannès, Frauke Mariën, Maxence Rey, Marco Torrice
Premiera: 2013
Premiera polska.

Compagnie Mossoux-Bonté została założona w 1985 roku przez aktorkę Nicole Mossoux i reżysera Patricka Bonté. Działania sceniczne powstałe w wyniku ich wspólnej pracy zacierają i przekraczają granice między teatrem i tańcem i eksplorują rozmaite obszary sztuk performatywnych. Duet kreuje zarówno kameralne spektakle solowe, jak i duże przedstawienia wieloobsadowe. Prace zespołu działają na widzów jak lustro, w którym odbijają się ludzkie emocje, mroczne fantazje, niepokoje i niespójność naszej egzystencji w relacji ze światem. Grupa uznawana jest dziś za jeden z czołowych europejskich teatrów wizji i ruchu, a jej przedstawienia pokazywane były w kilkudziesięciu krajach świata.

Bilety w cenie 35 zł. Przedsprzedaż biletów w kasie Teatru Korez, sprzedaż w kasie Sceny Teatralnej Pałacu Młodzieży na 2 godziny przed spektaklem.
Przedstawienie dla widzów dorosłych.


***

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje wyłącznie w miejscach prezentacji (z wyjątkiem przedstawień Więzy i Künstlerspiele. Sceny z Wielkiej Wojny – rezerwacje i szczegółowe informacje po uprzednim kontakcie mailowym). Na przedstawienie Compagnie Mossoux-Bonté przedsprzedaż biletów odbywać się będzie w kasie Teatru Korez, sprzedaż w Pałacu Młodzieży – na 2 godziny przed spektaklem. Bilety na spektakle w cenach od 15 do 35 złotych. Na przedstawienia plenerowe Teatru Ósmego Dnia i Teatru A Part oraz  performens Ciało wstęp jest wolny. Na Ciało konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc – rezerwacje i szczegółowe informacje po uprzednim kontakcie mailowym.

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A PART

Projekt objęty został mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury im. K. Bochenek Katowice – Miasto Ogrodów.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wspólfinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

Partnerzy: Kinoteatr Rialto w Katowicach , Novotel Katowice Centrum, Pałac Młodzieży w Katowicach, Teatr Korez w Katowicach, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Ambasada Izraela w Warszawie i Le Générateur w Paryżu.

Logo Katowice Miasto Ogrodów (miniaturka)    Logo Województwo Śląskie (miniaturka) MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Szczegółowe informacje o spektaklach: http://www.apart.art.pl/22fest.htm

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Katowice: Pałac Młodzieży, ul. Mikołowska 26

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close