Katowice/XXII Festiwal A PART: Nuria Sotelo, Clara Ferrao & Macerana Montesinos „Próba miłości”

Zdjęcie: Katowice/XXII Festiwal A PART: Nuria Sotelo, Clara Ferrao & Macerana Montesinos „Próba miłości”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 10-19 czerwca 2016 roku w Katowicach odbędzie się XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A PART, organizowany przez Stowarzyszenie Teatralne A Part. Nuria Sotelo, Clara Ferrao & Macerana Montesinos z Hiszpanii pokażą spektakl Próba miłości w choreografii Clary Ferrao, Nurii Sotelo. Próba miłości to przedstawienie, które poprzez muzykę, taniec i słowa opowiada o kobiecym wszechświecie jego twórczyń. Cztery kobiety: dwie tancerki, wiolonczelistka i dziecko, obecnością i akcją opowiadają o sobie, o tym, co robią z miłości i dla miłości. Spektakl jest z założenia w ciągłej ewolucji, obecność dorosłych artystek, ich miejsce w przestrzeni i wzajemne relacje podporządkowane są nieprzewidywalnym działaniom małej Leny. Próba miłości to zmysłowy seans wzajemnych relacji: spojrzeń, zapachów, dźwięków i dotyków. Szelest wiolonczeli, drganie powietrza podczas ruchów dłoni, krzyk dziecka i wiele wiele więcej, wszystko to składa się w symbiotyczną jedność, gdzie wszystko jest możliwe.

Reżyseria: Nuria Sotelo
Choreografia: Clara Ferrao, Nuria Sotelo
Muzyka: Macarena Montesinos
Teksty: Clara Ferrao, Macarena Montesinos, Nuria Sotelo,
Występują: Macarena Montesinos, Clara Ferrao, Nuria Sotelo oraz Lena Vilanova
Premiera: 2016
Premiera polska.

Nuria Sotelo jest hiszpańską aktorka i tancerką. Uczyła się tańca klasycznego od 7 do 18 roku życia. Ukończyła klasę teatru i tańca na Uniwersytecie Santiago de Compostella, uczestniczyła też w wielu tanecznych warsztatach i stażach, między innymi u takich osobowości scenicznych, jak: Chevy Muradai, Daniel Abreu i Hisako Horikawa. Współpracuje z licznymi grupami tanecznymi i teatralnymi, występowała m.in. w przedstawieniach Galician Choreographic Centre, Femme Fatale, Experimentadanza, Elegant Elephant. Tuż po narodzinach córki wraz z tancerką Clarą Ferrao oraz wiolonczelistką Maceraną Montsinos zrealizowała eksperyment taneczko-muzyczny Próba miłości, gdzie w głównej roli obsadziła swoją malutką córkę Lenę.

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Teatru Korez.
Przedstawienie dla widzów dorosłych.


***

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje wyłącznie w miejscach prezentacji (z wyjątkiem przedstawień Więzy i Künstlerspiele. Sceny z Wielkiej Wojny – rezerwacje i szczegółowe informacje po uprzednim kontakcie mailowym). Na przedstawienie Compagnie Mossoux-Bonté przedsprzedaż biletów odbywać się będzie w kasie Teatru Korez, sprzedaż w Pałacu Młodzieży – na 2 godziny przed spektaklem. Bilety na spektakle w cenach od 15 do 35 złotych. Na przedstawienia plenerowe Teatru Ósmego Dnia i Teatru A Part oraz  performens Ciało wstęp jest wolny. Na Ciało konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc – rezerwacje i szczegółowe informacje po uprzednim kontakcie mailowym.

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A PART

Projekt objęty został mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury im. K. Bochenek Katowice – Miasto Ogrodów.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wspólfinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

Partnerzy: Kinoteatr Rialto w Katowicach , Novotel Katowice Centrum, Pałac Młodzieży w Katowicach, Teatr Korez w Katowicach, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Ambasada Izraela w Warszawie i Le Générateur w Paryżu.

Logo Katowice Miasto Ogrodów (miniaturka)    Logo Województwo Śląskie (miniaturka) MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Szczegółowe informacje o spektaklach: http://www.apart.art.pl/22fest.htm

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Katowice: Teatr Korez, pl. Sejmu Śląskiego 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close