Katowice/XXII Festiwal A PART: Teatr A Part „Więzy”

Zdjęcie: Katowice/XXII Festiwal A PART: Teatr A Part „Więzy”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 10-19 czerwca 2016 roku w Katowicach odbędzie się XXII Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A PART, organizowany przez Stowarzyszenie Teatralne A Part. Teatr A Part Marcina Hericha zaprasza na premierowe pokazy spektaklu Więzy. Więzy to bezsłowne debiutanckie przedstawienie solowe Marleny Niestrój, łączące motywy teatralne i taneczne z estetyką bondage. Przedstawienie jest osobistą refleksją nad motywem życiowych uwikłań i udziałem w nich sił: egzystencjalnych i społecznych oraz unikatowej siły jednostkowego doświadczenia – empirii, które targają każdym ludzkim życiem. W Więzach widzowie odbywają wraz z protagonistką opowieści metaforyczną podróż inicjacyjną. Podczas owej podróży, jak w życiu, skrajności – pozornie przeciwstawne moce: rozkosz i cierpienie, wolność i okowy, witalność i memento śmierci dopełniają się i – dosłownie – przeplatają i zapętlają.

Scenariusz i reżyseria: Marcin Herich
Ruch sceniczny, choreografia: Marcin Herich i Marlena Niestrój
Występuje: Marlena Niestrój
Muzyka: fragmenty utworów Jana Sebastiana Bacha, Davida Lyncha i zespołu Christblood
Premiera

Teatr A Part to niezależny projekt artystyczny Marcina Herich i skupiona wokół Hericha grupa teatralna, realizującą autorskie przedstawienia sceniczne, działania site-specific oraz widowiska plenerowe. Teatr A Part powstał w 2004 roku w Katowicach. Jego przedstawienia można zdefiniować jako teatr ciała, ruchu, formy i narracji wizualnej. W obszarze sensów spektakle A Partu sięgają w głąb ludzkich instynktów i tajemnic egzystencji, emocji i imponderabiliów. Teatr nie posiada stałego miejsca prezentacji. Spektakle Teatru prezentowane są na scenach gościnnych, w przestrzeniach plenerowych i nieteatralnych, w kraju i zagranicą. Teatr odwiedził blisko 30 krajów na 5 kontynentach. Jest też organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part.

Bilety w cenie 25 zł, rezerwacje i info dotyczące miejsca: wiezy_apart@wp.pl.
Przedstawienie dla widzów dorosłych.


***

Sprzedaż biletów oraz rezerwacje wyłącznie w miejscach prezentacji (z wyjątkiem przedstawień Więzy i Künstlerspiele. Sceny z Wielkiej Wojny – rezerwacje i szczegółowe informacje po uprzednim kontakcie mailowym). Na przedstawienie Compagnie Mossoux-Bonté przedsprzedaż biletów odbywać się będzie w kasie Teatru Korez, sprzedaż w Pałacu Młodzieży – na 2 godziny przed spektaklem. Bilety na spektakle w cenach od 15 do 35 złotych. Na przedstawienia plenerowe Teatru Ósmego Dnia i Teatru A Part oraz  performens Ciało wstęp jest wolny. Na Ciało konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsc – rezerwacje i szczegółowe informacje po uprzednim kontakcie mailowym.

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A PART

Projekt objęty został mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury im. K. Bochenek Katowice – Miasto Ogrodów.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wspólfinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

Partnerzy: Kinoteatr Rialto w Katowicach , Novotel Katowice Centrum, Pałac Młodzieży w Katowicach, Teatr Korez w Katowicach, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Uniwersytet Śląski w Katowicach oraz Ambasada Izraela w Warszawie i Le Générateur w Paryżu.

Logo Katowice Miasto Ogrodów (miniaturka)    Logo Województwo Śląskie (miniaturka) MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Szczegółowe informacje o spektaklach: http://www.apart.art.pl/22fest.htm

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:15

Katowice: informacja zostanie przesłana mailem.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close