Katowice/XXIV Festiwal A PART: Aurora Lubos „Witajcie. Welcome”

Zdjęcie: Katowice/XXIV Festiwal A PART: Aurora Lubos „Witajcie. Welcome”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part w Katowicach będzie można obejrzeć najnowszy spektakl/performans Aurory Lubos Witajcie. Welcome. Jest to mocny głos z sprawie tragedii emigrantów i jeden z najwybitniejszych polskich performansów ostatnich lat.

O spektaklu:

„Interesuje mnie człowiek: bezpieczny, ale niechętny do przyjmowania innych, którzy uciekają przed wojną, konfliktem, opresjami, śmiercią, głodem. Interesuje mnie sytuacja konfliktu, zagrożenia, cierpienia. I co ten najedzony, zadowolony, zachodnioeuropejski  człowiek czułby w takim miejscu, co czułby do ludzi, których rzeczywistością codzienną jest walka o życie. Jednym z elementów spektaklu jest dokumentacja performensu Z wody, który odbył się na plaży w Sopocie w październiku 2015 roku w Dniu Solidarności z Uchodźcami. Był to mój komentarz w sprawie imigrantów ginących na morzu, przeniesienie obrazów w naszą rzeczywistość, polską, namacalną. Wzbudzenie empatii w oglądających, niereagujących obserwatorach”.

Aurora Lubos

Aurora Lubos jest niezależną tancerką i performerką, związaną z gdańską oraz brytyjską sceną tańca współczesnego. Współpracowała między innymi z Gdańskim Teatrem Tańca i Teatrem Dada von Bzdülow. Przez 15 lat była aktorką Vincent Dance Theatre w Brighton. Zrealizowała kilka autorskich spektakli solowych i instalacji/performensów, w których zabierała głos m.in. w sprawie przemocy domowej, m. in. Zanzibar, Niedokończone, Nóż, koń i schody, Akty, Nie wolno, Bez domu, Z wody.

reżyseria, choreografia, obiekty, dźwięki, wideo, wykonanie: Aurora Lubos
muzyka: Alex Catona
premiera: 2016

Bilety w cenie 25 zł. Sprzedaż i rezerwacje w kasie Kinoteatru Rialto.

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A Part

Projekt objęty mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury im. K. Bochenek Katowice – Miasto Ogrodów.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje.

Współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

Partnerzy: Kinoteatr Rialto w Katowicach, Pałac Młodzieży w Katowicach, Teatr Korez w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Ibis Budget Katowice Centrum, Teatr Rozrywki w Chorzowie oraz Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela (Belgia) w Warszawie.

Patronat medialny:

„Gazeta Wyborcza”

, Antyradio, TVP Katowice, E-teatr, Teatralny, Monodramus, Silesiakultura, Dziennik Teatralny, taniec POLSKA, Teatralia, Teatr dla Was.

Aktualności i informacje okołofestiwalowe na portalu społecznościowym Facebook.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Katowice: Kinoteatr Rialto, ul. Świętego Jana 24

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close