Katowice/XXIV Festiwal A PART: Delgado Fuchs (Szwajcaria) „Nirwana”

Zdjęcie: Katowice/XXIV Festiwal A PART: Delgado Fuchs (Szwajcaria) „Nirwana”

Delgado Fuchs, fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part w Katowicach odbędzie się pokaz spektaklu Nirwana duetu artystycznego Delgado Fuchs. Przedstawienie inspirowane jest postawami i gestami niektórych popularnych dyscyplin sportowych, takich jak łyżwiarstwo figurowe i pływanie synchroniczne, a także tańcem klasycznym.

O spektaklu:

Flirtując z formalną abstrakcją i intensywnością, twórcy spektaklu obserwują motorykę ludzi uprawiających te dyscypliny i naśladują ich. Popadają przy tym w egzaltację, zdumienie i rozbawienie. Zmierza to ku zmysłowemu eksponowaniu erotycznych pozycji. Pozycje i fragmenty ruchów podążają jeden za drugim jak ciąg kadrów. Integralność ciał aktorów zostaje rozbita, podobnie jak czas trwania przedstawienia. Sceniczni partnerzy oddają się sobie w niekończących się pozach, odpuszczają samokontrolę, indywidualność rozpuszcza się w  nieskończonej radości, komunii ze wszystkim i wszystkimi.

Delgado Fuchs to duet artystyczny, działający na styku różnych dziedzin (fotografia, wideo, taniec, moda, sztuki wizualne). Twórcy kolektywu tworzą spektakle i instalacje taneczne, które z założenia mają pobudzać widza do obserwowania ciała w ruchu poza ścisłym kontekstem tańca. Ich praca opiera się na dwuznaczności, oscyluje między powagą i trywialnością. Na własnym przykładzie, nieustannie zmieniając perspektywę, Delgado Fuchs ujawnia dwoistą naturę tożsamości i perspektywę wielości sposobów bycia.

Marco Delgado – choreograf i tancerz o hiszpańskich korzeniach. Uczył się w Królewskim Konserwatorium w Brukseli, równolegle tańczył w klubie striptease o nazwie Happy Few. W latach późniejszych współpracował m.in. z Balet de Tenerife, z grupą Nomades oraz Bernie Ballet.

Nadine Fuchs – choreografka i tancerka. Studiowała taniec klasyczny i współczesny w Szkole Anny Woolliams i na SBBS (Schweizerische Ballettberufsschule) w Zurychu. Edukację zakończyła w szkole baletowej Mudra Béjart w Lozannie. Tańczyła w licznych zespołach tanecznych, m.in. w grupie Nomades. Od 2002 roku współpracuje z Marco Delgado.

cwiatło: Alice Dussart
produkcja: Association Goldtronics
premiera: 2017 rok

Bilety w cenie 30 zł. Sprzedaż i rezerwacje w kasie Teatru Korez.

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A Part

Projekt objęty mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury im. K. Bochenek Katowice – Miasto Ogrodów.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje.

Współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

Partnerzy: Kinoteatr Rialto w Katowicach, Pałac Młodzieży w Katowicach, Teatr Korez w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Ibis Budget Katowice Centrum, Teatr Rozrywki w Chorzowie oraz Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela (Belgia) w Warszawie.

Patronat medialny: „Gazeta Wyborcza”, Antyradio, TVP Katowice, E-teatr, Teatralny, Monodramus, Silesiakultura, Dziennik Teatralny, taniec POLSKA, Teatralia, Teatr dla Was.

Aktualności i informacje okołofestiwalowe na portalu społecznościowym Facebook.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Katowice: Teatr Korez, plac Sejmu Śląskiego 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close