Katowice/XXIV Festiwal A PART: Ivo Dimchev „I-VO” – koncert

Zdjęcie: Katowice/XXIV Festiwal A PART: Ivo Dimchev „I-VO” – koncert

Ivo Dimchev, fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part w Katowicach da koncert Ivo Dimchev – bułgarski performer, artysta wizualny, autor i wykonawca własnych piosenek.

O wydarzeniu

Ivo Dimchev to jeden z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych performerów w Europie, słynący z łamania tabu. Choć jego prace łączą w sobie performans, taniec, teatr i sztuki wizualne, w centrum pozostaje jego muzykalność i znakomity talent wokalny. To właśnie piosenki przyniosły Dimchevowi niebywały sukces. Artysta nieustannie podróżuje, przemierzając świat ze swoimi koncertami solowymi i muzycznymi performansami, łaczącymi wirtuozerię i charyzmę sceniczną z nieprzewidywalnością.

Dimchev jest autorem kilkudziesięciu performensów, laureatem licznych międzynarodowych nagród, pedagogiem i promotorem młodej sztuki. Prowadził zajęcia m. in.  na Uniwersytecie Filmowym i Teatralnym w Budapeszcie, Konserwatorium Królewskim w Antwerpii, Hochschule der Künste w Bernie, DanceWeb w Wiedniu, Uniwersytecie w Giessen w Niemczech, Akademii Sztuk Pięknych w Bremie. Jest założycielem bułgarskiej Fundacji Humarts i organizatorem dorocznego konkursu dla bułgarskich choreografów. Przez 4 lata był rezydentem w Kaaitheater w Brukseli. W 2014 roku otworzył MOZEI w Sofii – niezależną przestrzeń prezentującą muzykę i sztukę współczesną. W 2017 roku ukazały się dwie płyty z piosenkami Dimcheva: Songs from my shows – Live oraz Sculptures.

Bilety w cenie 35 zł. Sprzedaż i rezerwacje w kasie Kinoteatru Rialto.

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A Part

Projekt objęty mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury im. K. Bochenek Katowice – Miasto Ogrodów.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje.

Współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

Partnerzy: Kinoteatr Rialto w Katowicach, Pałac Młodzieży w Katowicach, Teatr Korez w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Ibis Budget Katowice Centrum, Teatr Rozrywki w Chorzowie oraz Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela (Belgia) w Warszawie.

Patronat medialny: „Gazeta Wyborcza”, Antyradio, TVP Katowice, E-teatr, Teatralny, Monodramus, Silesiakultura, Dziennik Teatralny, taniec POLSKA, Teatralia, Teatr dla Was.

Aktualności i informacje okołofestiwalowe na portalu społecznościowym Facebook.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Katowice: Kinoteatr Rialto, ul. Świętego Jana 24

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close