Katowice/XXIV Festiwal A PART: Teatr A Part „Nic. Szkice do Króla Leara”

Zdjęcie: Katowice/XXIV Festiwal A PART: Teatr A Part „Nic. Szkice do Króla Leara”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A PART w Katowicach Teatr A Part pokaże Nic. Szkice do Króla Leara. To drugi, po powstałych 7 lat wcześniej Szkicach o Ofelii, ze scenicznych „szkiców szekspirowskich” Teatru A Part.

Liczba miejsc na widowni jest ograniczona. Uczestnictwo wyłącznie po wcześniejszej rezerwacji.

Przedstawienie dla widzów dorosłych.

O spektaklu:

Spektakl skupia się na psychologicznych i emocjonalnych wątkach Króla Leara: relacjach córek z mężczyznami, w tym – zwłaszcza – z ojcem oraz relacjach córek między sobą. W przedstawieniu uwydatniony zostaje także zawarty w Królu Learze paradoks nihilizmu. Pod względem formy spektakl ma strukturę reżyserskiego szkicownika. Reżyser daje w nim upust zamiłowaniu do geometrii: układy sceniczne spektaklu zdają się być kreślone i szkicowane na oczach widzów. W efekcie powstają żywe rysunki łączące figuratywność z abstrakcją geometryczną. Przedstawienie podporządkowane jest muzycznej partyturze. W spektaklu wykorzystano cykl nigdy wcześniej nie publikowanych kompozycji zmarłego przed pięcioma laty katowickiego artysty Piotra Szmitke pod tytułem 17 miniatur na orkiestrę.

W spektaklu wykorzystano fragment Króla Leara Williama Szekspira (tłum. J. Paszkowski) oraz Bytu i nicości Jeana Paula Sartre’a (tłum. J. Kiełbasa).

scenariusz i reżyseria: Marcin Herich
współpraca nad scenariuszem: zespół
występują: Alina Bachara, Natalia Kruszyna, Monika Wachowicz, Daniel Dyniszuk, Cezary Kruszyna, Marek Radwan, Lesław Witosz
muzyka: Piotr Schmidtke
premiera: 2017 rok

Informacja o biletach i rezerwacje: nicszkice@wp.pl

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A Part

Projekt objęty mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury im. K. Bochenek Katowice – Miasto Ogrodów.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje.

Współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

Partnerzy: Kinoteatr Rialto w Katowicach, Pałac Młodzieży w Katowicach, Teatr Korez w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Ibis Budget Katowice Centrum, Teatr Rozrywki w Chorzowie oraz Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela (Belgia) w Warszawie.

Patronat medialny: „Gazeta Wyborcza”, Antyradio, TVP Katowice, E-teatr, Teatralny, Monodramus, Silesiakultura, Dziennik Teatralny, taniec POLSKA, Teatralia, Teatr dla Was.

Aktualności i informacje okołofestiwalowe na portalu społecznościowym Facebook.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close