Katowice/XXIV Festiwal A PART: United Cowboys (Holandia) „Studia nagości. Menu”

Zdjęcie: Katowice/XXIV Festiwal A PART: United Cowboys (Holandia) „Studia nagości. Menu”

United Cowboys, fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXIV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part w Katowicach holenderski zespół United Cowboys pokaże spektakl Studia nagości. Menu. Będzie to seria kilkunastu niezależnych krótkich spektakli tanecznych, które łączy motyw kobiecej nagości. Każde wystawwienie spektaklu to unikatowy, jednorazowy wybór kilku krótkich  przedstawień, ułożonych w nową, osobną dramaturgiczną całość. Menu przygotowane dla festiwalu składa się z czterech spektakli solowych: Szkło, Cykl Kto: 1, Cykl Kto: 3 oraz Czy jestem duża?.

O spektaklu

„Fascynuje mnie wykonawca i jego nagie ciało, wrzucone w sztuczne otoczenie, gdzie musi powrócić do źródła swojego wyglądu i prawdy o sobie. Chociaż ogołocone i drży, to tkwi w nim moc. Ten pomysł jest zainspirowany między innymi fascynacją starożytnych Greków ludzkim ciałem, ich pasją dla odzwierciedlania tekstury skóry w rzeźbie i żywiołowości w podejściu do struktury ludzkich mięśni. Ciało piękne i bohaterskie, tak podatne na zranienie. Z mojego punktu widzenia nagość w dzisiejszych czasach zbyt rzadko odsłaniana jest w ciszy i szczerości, w formie, gdy staje się tym czym jest: cudem natury. Bez nauki, bez religii, z czystego zdumienia”.
Maarten van der Put

United Cowboys to międzynarodowy kolektyw artystyczny, istniejący od 25 lat, pracujący pod okiem artysty wizualnego Maartena van der Puta i choreografki Pauline Roelants. United Cowboys tworzy multidyscyplinarne przedstawienia na pograniczu tańca, muzyki, performansu, wideo i instalacji. Twórcy grupy zachęcają performerów do ryzyka artystycznego, kwestionują teatralne konwencje i rozciągają ich granice. Przedstawienia United Cowboys to bezkompromisowe poszukiwanie prawdy o człowieku. Artyści rzucają wyzwanie odbiorcom, balansując na cienkiej granicy między wolnością artystyczną a ekshibicjonizmem.

pomysł i reżyseria: Maarten van der Put
występują: Hanne Schillemans, Marjolein Vogels, Ana Sanahuja, Ai Koyama
muzyka: Ralph Timmermans
współpraca choreograficzna: Pauline Roelants
premiera: 2009 rok

Bilety w cenie 35 zł. Sprzedaż i rezerwacje w kasie Teatru Rozrywki. Przedstawienie dla widzów dorosłych.

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A Part

Projekt objęty mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury im. K. Bochenek Katowice – Miasto Ogrodów.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje.

Współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

Partnerzy: Kinoteatr Rialto w Katowicach, Pałac Młodzieży w Katowicach, Teatr Korez w Katowicach, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Ibis Budget Katowice Centrum, Teatr Rozrywki w Chorzowie oraz Przedstawicielstwo Generalne Walonia-Bruksela (Belgia) w Warszawie.

Patronat medialny: , Antyradio, TVP Katowice, E-teatr, Teatralny, Monodramus, Silesiakultura, Dziennik Teatralny, taniec POLSKA, Teatralia, Teatr dla Was.

Aktualności i informacje okołofestiwalowe na portalu społecznościowym Facebook.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close