Katowice/XXV Festiwal A PART: Granhøj Dans „Adam i Ewa”

Zdjęcie: Katowice/XXV Festiwal A PART: Granhøj Dans „Adam i Ewa”

Granhoj Dans "Adam i Ewa", fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr A Part zaprasza na spektakl Adam i Ewa duńskiego zespołu tanecznego Granhøj Dans, który odbędzie się w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part. Uwaga! W spektaklu pojawia się nagość.

O spektaklu:

Całkiem ładny nagi duet… Spektakl Adam i Ewa stawia na prawdziwą nagość na scenie – w przeciwieństwie do tej wirtualnej. Przedstawienie jest wynikiem obserwacji zachowań współczesnego społeczeństwa w mediach społecznościowych. Młodzi ludzie często i chętnie eksponują tam swoją nagość. Natomiast w prawdziwym życiu wręcz przeciwnie. Mężczyźni i kobiety rzeźbią swoje ciała w centrach fitness, ale są zbyt przerażeni, aby później nago pojawić się w szatni czy pod prysznicem. Spektakl jest zachętą do ponownego przemyślenia naszych relacji z naturalną nagością ciała oraz kwestii traktowania go jak produktu, w oderwaniu od rzeczywistości i prawdy o nim.

Reżyseria i choreografia: Palle Granhøj
Współpraca choreograficzna, taniec:
Sofia Pintzou, Mikołaj Karczewski

Granhøj Dans to uznana na całym świecie grupa taneczna z siedzibą w Danii. Dyrektorem artystycznym i choreografem Granhøj Dans jest Palle Granhøj, ktory tworzy w ścisłej współpracy z tancerzami. Punktem wyjścia każdej produkcji zespołu jest Technika Przeszkód, opracowana przez Palle Granhøj, która była podstawą do powstania około 25 oryginalnych prac w ciągu ostatnich 25 lat. Opierając się na wyżej wymienionej metodzie pracy, choreograf przekształca ruchy wykonawców poprzez utrudnianie działań, ujawniając wewnętrzne warstwy ich osobowości w procesie. Zamiast pokazywać tancerzy i choreografie na scenie, Palle Granhøj chce przedstawić mężczyzn i kobiety takimi, jakimi są: autentycznymi, żywymi i złożonymi.

Bilety w cenie 35 zł. Sprzedaż i rezerwacje w kasie Kinoteatru Rialto.

***

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A Part

Projekt objęty mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury im. K. Bochenek Katowice – Miasto Ogrodów.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wspólfinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

Partnerzy: Katowice Miasto Ogrodów w Katowicach, Kinoteatr Rialto w Katowicach, Pałac Młodzieży w Katowicach, Teatr Korez w Katowicach, Teatr Rozbark w Bytomiu, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Ibis Budget Katowice Centrum, Novotel Katowice Centrum, Akademik Polonia w Katowicach oraz Śląski Rynek Hurtowy Obroki w Katowicach

Patronat i wsparcie medialne: „Gazeta Wyborcza”, Antyradio, TVP Katowice, TVP Kultura, Ultramaryna, Scena,  E-teatr, Teatralny, Monodramus, Silesiakultura, Dziennik Teatralny, taniec POLSKA, TerazTeatr

Szczegółowe informacje na www.apart.art.pl.

Aktualności i informacje okołofestiwalowe na Facebooku.

KMO2018_logotypy_set_ok-02      mkidn_01_cmyk      logo-slaskie-czarne-cmyk

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Katowice: Kinoteatr Rialto, Świętego Jana 24

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close