Katowice/XXV Festiwal A PART: Stefan Sing „Entropia”

Zdjęcie: Katowice/XXV Festiwal A PART: Stefan Sing „Entropia”

Stefan Sing, fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Teatr A Part zaprasza na solowy spektakl cyrkowy Entropia w wykonaniu Stefana Singa, który odbędzie się w ramach XXV Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part.

O spektaklu:

Entropia jest wirtuozowskim, minimalistycznym, żonglerskim solo. Jego głównym bohaterem jest sam Stefan Sing z 99 żonglowanymi piłkami. Piramidy z kul budowane są pieczołowicie tylko po to, by po chwili zostały zburzone.

Gwiazdy się zderzają, kwanty się zmieniają i po wielkim wybuchu nadchodzi wielki kryzys… Nie ma znaczenia… Teraz… Właśnie teraz świeci światło, scena jest czarna, ciało Stefana jest spocone, piłki leżą na podłodze, a ktoś na widowni kaszle…

Reżyseria i wykonanie: Stefan Sing

Stefan Sing to mistrz współczesnego żonglowania. Swoją przygodę z żonglowaniem rozpoczął, gdy miał 12 lat i od tego czasu – jak sam przyznaje – żongluje codziennie. To w naturalnej konsekwencji połączyło go z ruchem i tańcem. W swojej karierze pedagoga był już nauczycielem żonglerki w prawie każdej europejskiej szkole cyrkowej. Opracował swój unikalny styl, który rozwija od 1985 roku. Żonglowanie organiczne to dążenie do symbiozy z przedmiotem, podążanie za nim, jednocześnie koncentrujące się na ciele, jego deformacjach w ruchu, wykorzystujące je do przyszłych ruchów i rzutów. Stefan Sing jest obecnie jednym z najlepszych współczesnych żonglerów na świecie.

Bilety w cenie 30 zł. Sprzedaż i rezerwacje w kasie Kinoteatru Rialto.

***

Produkcja i organizacja festiwalu: Stowarzyszenie Teatralne A Part

Projekt objęty mecenatem miasta Katowice. Współfinansowano ze środków Instytucji Kultury im. K. Bochenek Katowice – Miasto Ogrodów.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wspólfinansowano ze środków Samorządu Województwa Śląskiego.

Partnerzy: Katowice Miasto Ogrodów w Katowicach, Kinoteatr Rialto w Katowicach, Pałac Młodzieży w Katowicach, Teatr Korez w Katowicach, Teatr Rozbark w Bytomiu, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Ibis Budget Katowice Centrum, Novotel Katowice Centrum, Akademik Polonia w Katowicach oraz Śląski Rynek Hurtowy Obroki w Katowicach

Patronat i wsparcie medialne: „Gazeta Wyborcza”, Antyradio, TVP Katowice, TVP Kultura, Ultramaryna, Scena,  E-teatr, Teatralny, Monodramus, Silesiakultura, Dziennik Teatralny, taniec POLSKA, TerazTeatr

Szczegółowe informacje na www.apart.art.pl.

Aktualności i informacje okołofestiwalowe na Facebooku.

KMO2018_logotypy_set_ok-02      mkidn_01_cmyk      logo-slaskie-czarne-cmyk

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Katowice: Kinoteatr Rialto, Świętego Jana 24

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close