Katowice/XXVI Festiwal A Part: „Bobbi Jene” – reż. Elvira Lind

Zdjęcie: Katowice/XXVI Festiwal A Part: „Bobbi Jene” – reż. Elvira Lind

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 26. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part zostanie pokazany film Bobbi Jene opowiadający o znakomitej tancerce Bobbi Jene Smith, byłej gwieździe zespołu Batsheva Dance Company.

Bobbi Jene Smith (1983) jest amerykańską tancerką i aktorką. W wielu 21 lat dołączyła do Batsheva Dance Company, słynnego izraelskiego zespołu tanecznego, stając się jedną z jego czołowych tancerek. Po dziesięciu latach postanowiła powrócić do Stanów i rozpocząć karierę solową.

Film pokazuje nie tylko wyjątkowy talent i indywidualność Bobbi Jene Smith, utalentowanej tancerki, ale także portretuje szczególny etap jej biografii, gdy zdecydowała się porzucić wygodne życie gwiazdy i zaryzykowała walkę o samą siebie. Proces rodzenia się własnej artystycznej niezależności przebiegał jednak w nowej dla niej przestrzeni i konfiguracji. Bobbi Jene pokazuje konsekwencje podjętych przez Smith radykalnych i – pozornie tylko – zaskakujących decyzji.

Dania/Szwajcaria/USA/Izrael 2017
Reżyseria: Elvira Lind
95 minut

Bilety w cenie 18 i 15 złotych do nabycia w kasie Kinoteatru Rialto.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Katowice: Kinoteatr Rialto, ul. Świętego Jana 24

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close