Katowice/XXVI Festiwal A Part: Magda Tuka „Deus ex Running Machina”

Zdjęcie: Katowice/XXVI Festiwal A Part: Magda Tuka „Deus ex Running Machina”

Magda Tuka

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 26. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part odbędzie się performans Deus Ex Running Machina Magdy Tuki. Uwaga! Pokaz dla widzów dorosłych.

„Staram się tworzyć obrazy, które zawierają metaforę, narrację i sprzeczność. Bieg, z jednej  strony, jest aktem wolności, z drugiej zaś, obciążeniem, jakby wrodzoną koniecznością. Pomimo intensywnej pracy mięśni i spalania energii, bieżnia nie pokonuje żadnej odległości. Jedyną zmianą jest kąt widzenia. Za każdym razem inna przestrzeń prezentacji jest twórcą dramaturgii, w której Deus ex Running Machina wydaje się wprowadzać Nowy Porządek. Interesuje mnie ciało wrzucone w tryby wyższej konieczności, zdeterminowane przez narzucone przez siebie samo warunki. Bez celebracji, traktowane raczej instrumentalnie, w służbie idei, znaczenia. Często nagie, obnażone, ale nigdy upokorzone.”

Magda Tuka

Spektakl nawiązuje do Notatek dla Nowego Cyrku Guima Fanalera. Notatki Fanalera łączą anarchistyczną epistemologię z przetworzonym zapisem terenowym w celu stworzenia koncentrycznego three-ring circus [sformułowanie oznaczające zarówno fizyczną strukturę areny cyrkowej, jak i szaleństwo].  Fanaler po raz pierwszy zaprezentował swoje Zasady Sztuki publiczności na żywo na początku 2020 roku jako MC w Horse Donkey Club w Londynie. W Deus ex Running Machina zostanie przedstawiony krótki przegląd Tabeli A, w której A oznacza zbieżność wszystkiego i gdzie znajdują się związki pomiędzy tym, tamtym i owym (https://volvelle.live.).

Pomysł i wykonanie: Magda Tuka
Dźwięk: Opaen

Premiera: 2018

Bilety w cenie 20 zł

Ilość miejsc ograniczona. Rezerwacje: rezerwacjeapart@wp.pl.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Katowice: Strefa Centralna (Katowice Miasto Ogrodów I piętro), plac Sejmu Śląskiego 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close