Katowice/XXVI Festiwal A Part: Stowarzyszenie Sztuka Nowa „Krym”

Zdjęcie: Katowice/XXVI Festiwal A Part: Stowarzyszenie Sztuka Nowa „Krym”

Stowarzyszenie Sztuka Nowa, fot. Pat Mic.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach 26. Międzynarodowego Festiwalu Sztuk Performatywnych A Part zostanie pokazany spektakl Krym Stowarzyszenia Sztuka Nowa. Ten spektakl nie jest o Krymie. Ten spektakl nie jest o tym, co obecnie kojarzy się z tym miejscem. Ten spektakl nie jest o wojnie. Ten spektakl nie jest o polityce. Ten spektakl nie jest o dwóch (albo wielu) skonfliktowanych narodach. Ten spektakl nie jest o Ukrainie, o Rosji ani o Tatarach Krymskich. W tym spektaklu nie ma Putina. Ten spektakl nie zostanie zaanektowany. W tym spektaklu słowo „Krym” nie będzie używane. Ten spektakl nie jest manifestem. Ten spektakl nie jest deklaracją.

Sztuka polityczna zazwyczaj ma tendencję do zaniedbywania piękna. Jego wartość zostaje niedoszacowana, bo postrzegana jest jako zbędny luksus w świecie potrzebującym poważnego komentarza politycznego. Czy można mówić o różach, kiedy za oknem wybuchają bomby?

Ten spektakl organizuje pustka i dynamika tęsknoty, która się z nią wiąże. Czy można wypracować system mówienia o tym, za czym tęsknimy? Czy można komuś opowiedzieć o uczuciu, które jest w nas, gdy patrzymy na morze? Czy można opowiedzieć o tym uczuciu osobie, która siedzi obok ciebie? Czy w drugim człowieku można wyzwolić te same uczucia, które sami nosimy? I czy próba tworzenia takich „kopii” ma w ogóle jakikolwiek sens? Jak wypowiedzieć niewypowiedziane? Czy jednostkowe doświadczenie piękna może promieniować na życie innych osób?

Koncepcja, reżyseria, wykonanie: Vera Popova, Gosia Trajkowska
Muzyka: Zoi Michailova
Scenografia: Piotr Szczygielski
Wideo, wizualizacje: Kuba Matuszczak, Adrien Cognac
Premiera: 2017

Ilość miejsc ograniczona. Bilety w cenie 40 zł do nabycia w kasie Teatru Korez.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Katowice: Teatr Korez, plac Sejmu Śląskiego 2

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close